17.4.2011 otevřeno: 2860 x

Stržínek urval v Karviné bod pro Zubří

Obrovské drama se odehrálo při dnešním derby v Karviné v posledních minutách zápasu. Ačkoliv Baník po celý zápas vedl, v poslední minutě vybojoval bod pro svůj celek Martin Stržínek, autor dvanácti branek. První nadstavbové body v neděli odpoledne vybojoval Přerov a Frýdek si pak v podvečer poradil s Královopolskými.

ZUBR Extraliga - skupina o 1.-6.místo - 3.kolo

Karviná – Zubří 25:25 (16:11)
Dramatický souboj dvou tradičních soupeřů zahájili úspěšněji domácí a náskok 4:0 vybudovaný v prvních minutách hostující střelce evidentně zaskočil. Zatímco Drápal byl na zuberské kanonýry dobře připraven, hostujícímu Malinovi se v první čtvrtině utkání vůbec nedařilo. Lépe se nevedlo bohužel pro Valachy ani brankářské dvojce Orságovi a tak v 15. minutě stále ztráceli Zubřané na domácí až pět branek (9:4). Zubří pak přešlo na obranu 2-4, jejímž cílem se stali především Petrovský s Hantákem, a tříbranková série v režii střelecky nejúspěšnějšího Zubřana Stržínka vedla ke korekci na 10:9 pět minut před koncem první půle. Potom však přišel taktický oddechový čas trenéra Hantáka, dvojnásobné oslabení hostů a do poločasu Karviná odcházela opět s příjemným pětibrankovým náskokem. Ve druhém poločase však jakoby zaskočili svého soupeře naopak Zuberští. Vyhráli prvních dvacet minut 8:4 a v 50. minutě na ukazateli skóre svítilo už 20:19. Petrovský s Lyžwou se sice stále snažili vedení svého týmu navýšit, na víc než dvě branky se však vzdálit nedokázali. Opravdové drama se pak odehrálo v poslední minutě. Na jejím začátku nejlepší střelec utkání Stržínek vyrovnal na 24:24, Lyžwa mu odpověděl zadovkou (25:24). V emotivní koncovce přišla ještě přesilovka Zubří, trenér Mika po time-outové poradě poslal gólmana Malinu podpořit valašský útok a v posledních vteřinách tak nakonec vymetl rožek Drápalovy branky kdo jiný než Martin Stržínek svou dvanáctou brankou.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7/1, Lyžwa 5, Hanták 4
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 12/1, Dědek 3, Vyjídák 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 892

Nejlepší střelec domácích Vojtěch Petrovský v akci proti Zubří

ZUBR Extraliga - skupina o 7. - 12. místo - 3. kolo

Přerov – Kopřivnice 34:27 (18:13)

Fantastický vstup do utkání dnes předvedl Přerov, který dosud kráčel nadstavbou od porážky k porážce. Bylo vidět, že domácí prostředí hráčům svědčí a než se Kopřivničtí rozkoukali, vedli domácí v 8. minutě už 7:0. Přibližně pětibrankový náskok si pak Hanáci udrželi téměř po celý poločas, i když Gřes s Rachačem a Kolmajerem se je vehementně pokoušeli o vedení připravit. Nejblíže se svému soupeři Kopřivnice přiblížila ve 26. minutě, kdy ji od Přerova dělily pouhé dvě branky (15:13). Síť hostů ale pravidelně plnil přerovský Kavka a tak do poločasu domácí opět odcházeli s uklidňujícím pětibrankovým odstupem. Ve 40. minutě bylo skóre ještě 22:16, pět minut před koncem už byl ale rozdíl mezi soupeři devítibrankový (32:23). Alespoň o kosmetickou korekci se v závěru postarali Veřmiřovský se Střelcem. Přerov si tak konečně připsal první nadstavbové body a spravil si tak chuť po nevydařeném středečním výletu do Jičína.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 10, Kovařík 5, Zemánek 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 6/3, Aspridis 4, Kichner 3, Kolmajer 3, Hanzelka 3

Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 297

Frýdek-Místek – Brno 38:30 (17:11)

O tom, že do jihomoravské metropole se dnes body nepovezou, bylo rozhodnuto prakticky už v prvních deseti minutách. Domácí vedli v 9. minutě jednoznačně 7:1. V druhé desetiminutovce se sice Královopolští, jejichž tempo diktoval především Večeřa s Hastíkem, dotáhli na rozdíl pouhých tří branek, závěr poločasu už ale opět patřil motivovaným domácím. Druhý poločas se pak nesl v ostrém tempu a ve střeleckém zápise zapisovateli málem chyběly kolonky. Domácí si udržovali téměř po celých třicet minut šestibrankový náskok. Opírali se přitom o tvrdou a taky často trestanou obranu, vedenou Dybou a Hladkým. Střelecký účet domácích se nakonec zastavil na 38 brankách a Brnu tak k bodům nestačila ani nastřílená třicítka, na níž se celou jednou třetinou podílel výborný Večeřa.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 10, Hojník 8/5, Pernický 6

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 10, Hastík 6, Hubáček 5/3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 9 (ČK Dyba, Hladký) - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 365