16.4.2011 otevřeno: 1704 x

Další dva body nechaly v Lovosicích Hranice

Nadstavbová část rozehrála o tomto víkendu už třetí kolo. Dosavadní suverén soutěže z Lovosic si po remíze vybojované v Zubří připsal další body, tentokrát na úkor dalšího východomoravského celku z Hranic. Stejně tak Jičín dnes po středeční vítězné předehrávce pokračoval ve sbírání důležitých bodů.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 3. kolo

Lovosice – Hranice 28:21 (13:11)

Lovosice se dál vezou na vítězné vlně a ani šesté Hranice neohrozily jejich rozrůstající se bodovou sbírku. Prakticky po celý první poločas se ale hosté drželi na dostřel tabulkového lídra. Lovosický nástup do utkání byl trochu váhavý, a tak na konci první patnáctiminutovky svítilo na ukazateli skóre 5:8. Time-out trenéra Srby však nastartoval domácí střelce, především Havláta s Motlem, a rázem tak tříbrankové manko dotahovaly Hranice (12:9). Druhý poločas už byl absolutně v režii domácího celku. Lovosickým kanonýrům zvládal sekundovat v hranickém dresu pouze Čadra se svými osmi brankami. První polovinu druhé třicetiminutovky vyhráli Lovosičtí 10:3 a náskok 23:14 se vzhledem k předváděným výkonům hostů zdál nedobytný. Do 56. minuty se ale Hranickým podařila korekce na 25:21 a schylovalo se k dramatu. To ale střelci Krahulík s Brabcem a Kylíšek v lovosické brance nepřipustili a pomohli tak svému týmu k dalším nadstavbovým bodům.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8, Havlát 6/3, Krahulík 3, Šuma 3, Berka 3

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 8/1, Galus 4, Dolák 2, Indrák 2, Bajgar 2

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 820

V těchto případech neskončil míč ani za zády hranického brankáře Kučerky ani lovosického gólmana Kylíška

Dukla – Plzeň 27:23 (11:9)

V ruzyňské hale se v úvodních minutách dařilo lépe hostujícím Západočechům, které v brance jistil výborný Motlík (9. minuta 2:4). Od 20. minuty se ale zase vedlo lépe domácím a do poločasu si tak odnášeli dvoubrankový náskok. Poslední minuty první půle byly mírně poznamenané technickou poruchou časomíry a rozhodčí tak měli o úkol navíc. Proti nízkému počtu branek v prvním poločase byla pak druhá půle utkání střeleckým festivalem, během kterého se nejvíce předvedli domácí Kotrč s hostujícím Bryknerem. Prakticky po celých třicet minut si však domácí udržovali pětibrankový náskok. Ten korigoval až v poslední minutě závěrečnou brankou utkání nejlepší dnešní střelec, desetibrankový Brykner.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7/2, Kotrč 7/1, Čurda 4/2

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 10, Šetlík 3/2, Šik 3, Linhart 3

Sedmimetrové hody: , vyloučení: 7 (ČK Polášek) - 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 212

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 3. kolo

Třeboň – Jičín 26:27 (12:16)

Hosté se ujali vedení záhy, už v 9. minutě svítilo na ukazateli 7:3. Domácí často zbytečně ztráceli míč a Jičín to dokázal trestat. Ve čtvrtině utkání vedli hosté už o sedm branek. V polovině první třicetiminutovky nahradil v domácí brance Jareše Schams a hra Jihočechů se pozvedla. Do poločasu dokázali korigovat na 12:16. I ve druhém poločase dokázal Jičín z počátku své vedení zvyšovat. Mezi 36. a 47. minutou však přišel výpadek jičínských střelců a Třeboň vyrovnala na 20:20. V zápětí se ale karta opět obrátila a pětibranková série v režii Šulce a Mareše znamenala opět pětibrankové vedení Jičína. Usilovnou prací ještě do konce zápasu domácí dotáhli tuto ztrátu na pouhý jednobrankový rozdíl, v nervy drásajícím závěru však v šanci na gól zajišťující remízu trefil Jordák pouze tyč, a tak si Jičín odváží domů plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Třeboně: Šulc 6, Mošovský 5, Kotlaba 3/3

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 8/4, Bareš 7, Kraus 6

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 230