10.4.2011 otevřeno: 2091 x

Poslední minuta připravila Zubří o extraligové vedení

Ve druhém nadstavbovém kole chyběl jen jediný gól Zubří k tomu, aby vystřídalo svého dnešního soupeře v čele extraligové tabulky. Jejich soused z Hranic pak neudržel doma nakonec ani jediný bod. Nečekaně vysokou porážku si pak z podvečerního utkání ve Frýdku odváží Jičín.

ZUBR Extraliga – 1. – 6. místo – 2. kolo

Zubří – Lovosice 28:28 (15:13)

V úvodních minutách jednoznačně dominovaly obrany a brankáři obou stran. První nakonec kapituloval lovosický Kylíšek, když ze sedmimetrového hodu otevřel ve 4. minutě skóre Vyjídák. Ani poté se však brankostroje nejlepších celků extraligy neroztočily. Když se navíc hned v 7. minutě zranil režisér domácích útočných akcí Mika, zdálo se, že to dnes bude mít oslabené Zubří bez Hrstky a Randýska ještě o to těžší. Přesto však domácí dokázali koncentrovat síly a první čtvrtinu vyhráli 8:4. Po celou dobu to byl spíše koncert tvrdých a soustředěných obran, než přehlídka střeleckých akcí. Tři minuty před koncem první třicetiminutovky se sice Lovosičtí dotáhli na rozdíl jediné branky (13:12) a ve 37. minutě dokonce srovnali na 15:15, stále však tahali za slabší konec a doháněli dvou až tříbrankový náskok bojovného Zubří. Nejlepší extraligový střelec Motl ke vší smůle Severočechů navíc neměl dobrý den a domácí obrana na něj byla velmi dobře nachystaná. Na levém křídle ho sice více než dobře nahradil Brecko, přesto však Motlovy střely a invence Lovosickým chyběly. Deset minut před koncem domácí zvýšili své vedení už na 24:20, zároveň se však museli bránit dvojité přesilovce. Nad vodou je ale držel výborný Malina. V závěru Motl zmobilizoval síly, konečně se mu dařilo prosazovat a v oslabení zdramatizoval závěr zápasu snížením na jednobrankový rozdíl (28:27). V poslední minutě pak Lovosice vyrovnaly. V nervy drásajících posledních deseti vteřinách ani jedno ze zuberských křídel nedokázalo dostat míč za záda hostujícího brankáře Kylíška. Cenný bod, který si Lovosice z horké valašské půdy odváží, je ponechává v čele tabulky.

Nejlepší střelci Zubří: Vyjídák 5/4, Mika 5, Stržínek 5

Nejlepší střelci Lovosic: Havlát 7/1, Motl 5/2, Brecko 4/1

Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 1000

Stav 28:27 pro domácí Zubří, čas 29:14 a obrovská radost Lovosic - právě vstřelily vyrovnávací branku

Hranice – Dukla 23:27 (11:12)

Velmi vyrovnaný byl první poločas v hranické hale. Oba celky se pravidelně střídaly v maximálně dvoubrankovém vedení, o což se na straně domácích snažila především trojice Indrák, Čadra a Galus, odpovídali jim Polášek se Svitákem. Vše mohlo být jinak, nebýt řady technických chyb a zbytečných ztrát míče domácího celku. Na řadě střeleckých neúspěchů měly lví podíl výkony tradičně výborných gólmanů obou celků Kučerky s Petržalou. Ještě po celou první dvacetiminutovku druhé půle se drželi domácí v těsném závěsu za Pražany (50. minuta 21:21). V závěrečných minutách ale byli domácí, jež z pozice posledního celku horní šestky opravdu toužili zabodovat, až příliš často pro své obranné zákroky vylučováni a zbytečně často ztráceli míč. Každou jejich chybu dokázali zkušení dukelší kanonýři trestat a posledních deset minut vyhráli 6:2. Hraničtí tak ani tentokrát nenapravili více než neúspěšný vstup do nadstavbové části.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 7, Čadra 5, Galus 4, Pavlíček 4/2

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7/2, Horák 4, Sviták 4, Kotrč 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 270

Hranický Pavlíček brání Lehockého z Dukly, za nimi přihlíží Piskač

ZUBR Extraliga – 7. – 12. místo – 2. kolo

Frýdek-Místek – Jičín 32:23 (16:13)

Ačkoliv se domácí celek velmi brzy ujal dvoubrankového vedení (4. minuta 3:1), po dalších dvacet minut bylo utkání maximálně vyrovnané. V posledních třech minutách se ale domácí především zásluhou Hese a Hojníka utrhli tříbrankovou sérií na 15:12. V úvodu druhého poločasu předváděli výborné zákroky především oba brankáři Šoltés s Veverkou. Přesto se však domácím podařilo zvětšit svůj poločasový náskok do 45. minuty už na osm branek a především zásluhou Hese s Petrovským se rozdíl ve skóre ještě stále víc a víc zvětšoval. Před největší dvanáctibrankovou ztrátou nezachránil Jičínské ani Tomáš Babák, autor tříbrankové série, a k úspěchu hostů nepřispěla ani trojice neproměněných sedmiček. Na konci výborně odpracovaného utkání si tak Frýdek zaslouženě připisuje nečekaně vysokou výhru nad průběžně nejúspěšnějším celkem dolní šestice.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7, Petrovský 6, Hojník 5/4, Horut 5

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 4, Kvasnička 4, Zeman 4/1, Babák 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 427