9.4.2011 otevřeno: 1790 x

Karviná ani tentokrát v Plzni nezabodovala

Dvě kola před začátkem nadstavbové části prohrála Karviná v Plzni o deset branek, ani dnes však šanci na odplatu nevyužila a podlehla Západočechům o pět gólů. I další utkání skončila vítězně pro domácí celky, i když v Brně to bylo se štěstím.

ZUBR Extraliga – 1. – 6. místo - 2. kolo

Plzeň – Karviná 30:25 (15:10)

Karviná přijela na západ Čech odhodlaná odčinit desetibrankovou porážku utrženou na plzeňské palubovce před čtrnácti dny, ale ani tentokrát tvrz Plzeňských nedobyla. Rozhodující náskok si domácí vytvořili prakticky už v prvních dvanácti minutách, během nichž dokázali hosté vsítit jen jednu jedinou braku (5:1). Příčinou jejich neúspěchu byly jak výborné zákroky domácího gólmana Motlíka, tak četné chyby v karvinském útoku. Až do poločasu se pak hostům nepodařilo zásadnějším způsobem korigovat pětibrankovou ztrátu. V úvodu druhé půle pak vedení domácích narostlo dokonce na sedm branek. Lyzwa s Kalousem v hostujícím dresu se sice rozstříleli, na palebnou sílu domácích vedenou Bryknerem se Šetlíkem však ani jejich snahy nestačily. Po jednoznačném průběhu utkání se tak domácí dočkali dvou nadstavbových bodů, které je mohou pozvednout z aktuálního šestého místa.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 7, Brykner 6, Bečvář 6

Nejlepší střelci Karviné: Lyzwa 8, Kalous 5, Mrózek 4/3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 550

Ladislav Brykner (Plzeň, v modrém) se dnes do střelecké listiny zapsal hned šestkrát

ZUBR Extraliga - 7. - 12. místo - 2. kolo

Brno – Přerov 32:31 (16:16)

První poločas v Králově Poli byl po většinu času v režii Přerova, domácí hnaní dopředu obavou ze sestupu však dávali do hry maximum. V poslední minutě první půle využil Ondráček chyby hostující obrany a vyrovnal na poločasových 16:16. Ve druhém poločase se však karta obrátila a prakticky po celou druhou třicetiminutovku stále museli dotahovat Hanáci. Ve 45. minutě byl rozdíl mezi soupeři největší během celého dramaticky vyrovnaného utkání a to čtyřbrankový, o pět minut později už však bylo vyrovnáno 27:27 a domácím se nedařilo zakončit ani sedmimetrové hody. Hastík, Večeřa a Jung však v zápětí přece jen opět poslali svůj tým do solidního tříbrankového vedení a zdálo se, že tento náskok už Královopolští do konce udrží. To by ale v dresu Přerova nesměli hrát Kavka s Valáškem, jejichž zásluhou trvalo drama doslova až do posledních vteřin (59. minuta 31:31). Rozhodující dvaatřicátou branku však nakonec připsal Zima na konto domácích po neúspěšném rychlém útoku Přerova.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 10/3, Zima 6, Hastík 5

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 9/5, Plšek 8, Kavka 6

Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/5, vyloučení: 5 – 8 (ČK Hradil), rozhodčí: Macho, Hájek

Kopřivnice – Třeboň 28:22 (13:11)

V úvodních minutách se domácí brzy ujali vedení, které postupně především zásluhou Aspridise a Gřese navýšili až na 8:4 ve 21. minutě. Po oddychovém čase však motivovaná Třeboň během tří minut smazala vedení domácích a ve 24. minutě pak Kubík ze sedmimetrového hodu vyrovnal na 8:8. Dvojice Aspridis - Gřes se však záhy opět postarala o čtyřbrankové vedení domácích a i do kabin odcházeli Kopřivničtí s náskokem. Až pětibrankový náskok si pak Kopřivnice vybudovala během první čtvrtiny druhé půle. Začaly se ale rovněž přiostřovat emoce a tak se to v posledních minutách začalo hemžit kartami a dvouminutovými tresty. Až do konce utkání si ale domácí dokázali své vedení s dostatečným náskokem udržet a Třeboň už závěrečné minuty nezdramatizovala.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 7/3, Aspridis 6, Krejčiřík 3, Veřmiřovský 3, Rachač 3

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 9/4, Mošovský 3, Kotlaba 3/1

Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/5, vyloučení: 9 (ČK Kichner, přímá ČK Kolmajer) - 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250