2.4.2011 otevřeno: 2597 x

V prvním kole nadstavby platilo: Můj dům, můj hrad

Úvodní střetnutí prvního nadstavbového kola má za sebou Zubr Extraliga. Vedoucí celky horní šestky ze Zubří a Lovosic si s většími či menšími obtížemi se svými soupeři poradily, v souboji dolní šestice shodným tříbrankovým rozdílem vyprovodily z domácích palubovek své soupeře týmy Kopřivnice a Třeboně.

ZUBR Extraliga – 1. – 6. místo – 1. kolo

Lovosice – Plzeň 22:20 (13:10)

V prvním utkání nadstavbové části se střetl první celek horní šestice s tím posledním a o tom, že jsou kvality nejlepších extraligových celků opravdu vyrovnané, svědčí i výsledek tohoto utkání. Mezi 19. a 22. minutou si především zásluhou Motla vystříleli domácí Severočeši šestibrankový náskok (11:5), ještě do poločasu však Plzeňští dokázali snížit náskok domácích na pouhé tři branky a po přestávce v dotahování pokračovali (43. minuta 15:14). Na poměrně malém počtu vstřelených branek se velkou měrou podílela řada neproměněných střeleckých příležitostí na obou stranách a kvalitní výkony gólmanů Kylíška s Motlíkem. To bylo nejmarkantnější v první desetiminutovce druhé půle, během níž padly pouhé tři branky. V poslední čtvrtině se domácím podařilo vybudovat znovu pětibrankové vedení (54. minuta 21:16). V závěrečných minutách se však ještě Západočeši vzmohli ke zdramatizování a vítězství Lovosic bylo značně ohrožené, když v 60. minutě snížil plzeňský Brykner už na 20:21 z pohledu hostů. Poslední gól však nakonec padl z ruky Krahulíka, a tak první body rozdělované v horní šestici patří Lovosicím.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 5, Škvařil 4, Krahulík 4

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 5, Šetlík 4/1, Šik 3, Tonar 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 800

Plzeňský brankář Motlík byl pro lovosické tou největší překážkou

Zubří – Hranice 24:15 (12:6)

Druhý a předposlední celek nadstavbové tabulky se střetly na Valašsku a domácí tým byl v souboji lepší už od prvních minut. Původní tříbrankové vedení Zubří narostlo v brankově chudém prvním poločase až na šest gólů 12:6. Za celou dobu se Hranickým nepodařilo podlomit suverénní výkon Zubřanů. Na tom, jak pomalu naskakovaly branky na konto Hranických, má velký podíl gólman Malina, zato hranickou síť vytrvale plnili mladí Zubřané Mika s Čípem. Ty nedokázala zastavit ani agresivní obrana hostů vedená až příliš často trestaným Šírou. Za záchrannou brzdu tahal ve 48. minutě i hostující brankář Kučerka, jež nedohrál odměněn červenou kartou za atak na útočícího hráče. Domácí si tak mohli ověřit svou formu před následujícím utkáním, kdy k Valachům zavítá vedoucí celek z Lovosic. Toto jistě velmi dramatické utkání budete mít možnost sledovat v televizním přenosu.

Nejlepší střelci Zubří: Číp 5, Mika 5/1, Hrstka 4

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 4, Galus 3, Brož 2, Čadra 2, Weintritt 2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0, vyloučení: 7 (ČK Šíra, přímá ČK Kučerka) – 6 (ČK Pernička), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 900

ZUBR Extraliga – 7. – 12. místo – 1. kolo

Třeboň – Přerov 25:22 (11:9)

Po vyrovnané první čtvrtině střetnutí ve skupině o sestup se Třeboňští ujali ve 25. minutě už pětibrankového náskoku 10:5 nad svým sousedem z tabulky pravdy z Přerova. Střelecky se však příliš nedařilo žádnému z hráčů ani na jedné straně a pečlivě budovaný náskok domácích nakonec přece jen podlehl snahám Hanákům, kterým se podařilo snížit do poločasu na rozdíl pouhých dvou branek. Na začátku druhé půle převzal iniciativu Přerov a ve 39. minutě se dokonce dostal do vedení 14:12. Potom však Jihočeši přeřadili na vyšší stupeň. Čtyřbranková série a především výborná hra Šulce a skvělé zákroky Schamse znamenaly nakonec vítězství domácích.

Nejlepší střelci Třeboně: Šulc 8, Loskot 5, Kotlaba 4/2

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8, Pernička 5/1, Zbránek 3

Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 200

Kopřivnice – Frýdek-Místek 27:24 (16:10)

Vyrovnané střetnutí úvodních minut se v polovině poločasu zlomilo. Kopřivnice totiž druhou polovinu první třicetiminutovky vyhrála jednoznačně 9:3 a do šaten tak odcházela s pohodlným šestibrankovým náskokem. O ten se však domácí málem připravila v úvodu druhé půle. Nezvládla začátek a první branku druhého poločasu vstřelil do frýdecké sítě nejlepší dnešní kopřivnický střelec Hanzelka až v desáté minutě. Frýdečtí sice vycítili šanci korigovat, na víc než na přiblížení na dvě branky jim však síly nestačily. Na konci utkání už se však především vylučovalo, což mírně zkazilo dojem z jinak pohledného a rychlého utkání, jež skončilo vítězně pro domácí.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 8, Gřes 6/1, Kichner 4

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 3, Horut 3, Pernický 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 7 - 7, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 500