27.3.2011 otevřeno: 2831 x

Plzeňský Škvařil rozstřílel Karvinou

Základní část ZUBR Extraligy se dnes uzavírá posledními třemi zápasy. Lokální derby se dnes sehrálo v Hranicích, odkud nakonec odjela s nepořízenou Kopřivnice. Ve vzájemném měření sil soupeřů z extraligové špičky podlehla Karviná vysoko Plzni a v záverečném utkání si udržel dva body doma celek Frýdku-Místku.

ZUBR Extraliga - 24.kolo

Hranice – Kopřivnice 31:28 (18:12)

Vzájemné utkání těchto celků má vhledem ke geografické blízkosti měst a hráčské i funkcionářské provázanosti obou týmů vždy nádech derby a jen málokdy tak v závěrečném skóre dělí obě mužstva větší brankový rozdíl. Bylo tomu tak i dnes, přestože Hraničtí si během utkání dokázali vybudovat až osmibrankový náskok, na němž se střelecky podíleli nejvýrazněji Čadra s Bajgarem. Celým zápasem se však vlekly spousty technických chyb a zahozených akcí. Po krátké přetahované o vedení v prvních minutách si náskok začaly budovat Hranice a o poločase vedly už 18:12. Po celou druhou půli se Kopřivnice snažila tuto ztrátu dotáhnout a přiblížila se až na tři branky (55. minuta, 28:25). Na víc jí však síly nestačily, a tak i přes zbrklost a nepřesnosti nakonec vítězství vybojovaly Hranice.

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 6, Čadra 6, Galus 5/3

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 6, Kichner 6, Aspridis 5/1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 200

Kopřivnický Kichner se snaží překonat dvojblok hráčů Hranic

Plzeň – Karviná 28:18 (13:11)

První poločas utkání měl velmi dobrou úroveň a diváci viděli „házenou bez chyb“. Skóre bylo vyrovnané a Plzni se podařilo odskočit na dvě branky až šťastnou, ale krásnou střelou Škvařila dvě vteřiny před koncem poločasu. Ke zlomu v utkání došlo ve 40. minutě, kdy dokázali domácí vyhrát přesilovku 3:0 a na tento trhák už hosté nedokázali zareagovat. Naopak v postupném útoku Kaviná kupila chybu na chybu. V úspěchu jí bránila i domácí obrana, za níž čaroval brankář Motlík. Z toho Plzeň těžila rychlé protiútoky a postupně navýšila své vedení až na deset branek. V utkání vynikl střelecky plzeňský Škvařil, jenž vsítil jindy výborné karvinské obraně deset branek.

Nejlepší střelci Plzeň: Škvařil 10, Šetlík 6/2, Brykner 5

Nejlepší střelci Karviná: Lyzwa 6/2, Petrovský 5/3, Chudoba 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/5, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 750

Roman Bečvář (Plzeň) uniká karvinskému Liboru Hanischovi, v povzdálí na osobce nejlepší hráč Plzně Milan Škvařil

Plzeňský Martin Šetlík dnes odvedl veliký kus práce a šesti brankami přispěl k výhře svého týmu

Frýdek-Místek – Jičín 34:29 (17:14)

Do utkání vstoupili o poznání lépe hosté, kteří si poměrně rychle dokázali vystřílet čtyřbrankový náskok (13. minuta, 6:10). Změna v domácí brance, do níž se postavil Pyško, povzbudila celý tým a Frýdečtí nejen že dokázali rychle vymazat náskok Severočechů, ale navíc si do druhého poločasu odnášeli i tříbrankovou výhodu. V první desetiminutovce po přestávce umazali hosté náskok Frýdku a domácí se ještě museli hodně snažit, aby udrželi body doma. Střelecky se dařilo především Holbeinovi s Dybou, sveřepě jim však odpovídal Tomáš Babák. Do 57. minuty si Frýdek vybudoval šestibrankový náskok a mohl se tak radovat z konečného vítězství.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 8, Holbein 8, Horut 5

Nejlepší střelci Jičína: Babák 11/4, Naimann 4, Kolomazník 4, Kraus 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 320