25.3.2011 otevřeno: 1658 x

V úvodu posledního kola základní části favorité nezaváhali

V Přerově a v Třeboni dnes zahájili poslední kolo nejvyšší mužské soutěže před rozdělením na horní a dolní šestici. Oba celky hostily soupeře z absolutní špičky a ani jeden z favoritů nedopustil překvapivý výsledek.

ZUBR Extraliga - 22. kolo

Přerov – Dukla 28:41 (16:19)

I přes značný odstup, který v tabulce Extraligy dělil oba dnešní soupeře, nenastupovali domácí do utkání rozhodně rezignovaně. V úvodních minutách se dokonce ujali vedení, o to je však v 7. minutě připravili Kotrč se Svitákem a do konce první čtvrtiny Hanáci prohrávali dokonce už o osm branek (7:15). O korekci se snažili především Kovařík s Kavkou, i když ne vždy jejich střely našly očekávaný cíl. Přesto do přestávky zvládli Přerovští upravit stav utkání až na přijatelný tříbrankový rozdíl. Už v úvodu dalšího poločasu však Dukelští zřejmě rozhodli, že už svého soupeře nebudou dále šetřit a udeřili na domácí tvrdou palebnou silou. Než se Přerov rozkoukal, přistála na jeho kontě čtyřbranková nálož a zareagovat na ni dokázal až na konci první pětiminutovky Zbránek. Stále častěji však museli míč ze své sítě tahat domácí brankáři Kosatík s Macháčkem, a tak náskok Dukly narostl až na čtrnáct branek v 58. minutě. V poslední minutě se o závěrečnou korekci postaral Kovařík a potvrdil tak svůj pomyslný titul nejlepšího střelce utkání.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8, Kovařík 8, Pernička 5/3

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 7, Kotrč 7, Polášek 7/3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3, vyloučení: 7 (ČK Potiška) - 6, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 291

Třeboň – Lovosice 23:27 (8:11)

Přes celé Čechy se ze severu republiky vypravily Lovosice do Třeboně k sehrání posledního vzájemného střetnutí. Během vyrovnaného prvního poločasu si favorizovaní Lovosičtí jen pomalu budovali svůj náskok. Pět minut před poločasem na ně domácí Jihočeši ztráceli tři branky a až do přestávky si hosté svůj mírný náskok jen plynule udržovali. Malý počet vstřelených branek v první třicetiminutovce pak měli ale většinou na svědomí především oba brankáři. Především Schams potrápil i takové střelce vedoucího ligového celku, jako je kanonýr Motl. Ve druhém poločase už byl náskok Lovosic dostatečný. Ve 40. minutě vedli Severočeši už 19:12 a minimálně pětibrankové vedení si pak udržovali až do konce utkání, kdy upravil Loskot skóre alespoň kosmeticky na 23:27.

Nejlepší střelci Třeboně: Nohava 4, Kotlaba 4, Mareš 4

Nejlepší střelci Lovosic: Berka 4, Chroustovský 4/2, Brabec 3, Škvařil 3, Krahulík 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 200

Lovosičtí hráči v zápase s Třeboní, v pozadí rozhodčí signalizuje pasivní hru Lovosic