20.3.2011 otevřeno: 2486 x

Po těžkopádném rozjezdu nakonec vybojovalo vítězství Zubří

Poslední dva zápasy předposledního kola základní části se dnes sehrávaly v Zubří a v Karviné a hrálo se o veledůležité body. Především Plzeň potřebovala bodový skalp do nadstavby jako sůl, po dobrém rozjezdu Západošechů však vítězství vybojovali přece jen domácí Valaši. V napínavé koncovce pak dva body vybojovali na půdě mistra Třeboňští.

ZUBR Extraliga - 21. kolo

Zubří – Plzeň 24:21 (13:9)

Zubřané v úvodních minutách jakoby se v pro ně netradičním nedělním čase ještě neprobudili a dlouho hledali na Plzeň recept. Hra Plzeňských působila mnohem lehčím dojmem a skvělý Motlík strážící jejich branku byl na zuberské střelce více než dobře připraven. Gólmanské výkony ve spojení s komplexními obranami na obou stranách navíc nedávaly příliš šancí k zakončení a tak v desáté minutě bylo skóre chudých 2:3. Čaroděj Motlík jakoby ochromil střelecké sebevědomí Zubří a jen nepříliš časté chyby hostů dostávaly domácí do šancí. Až sedm minut bez vstřelené branky, i to byly důsledky pomalého rozjezdu Zubří v dnešním televizním utkání. V poslední desetiminutovce poločasu se konečně domácí vzpamatovali, agresivnější obrana 4 – 2 a kombinační hra v útočné fázi roztočily zuberský brankostroj a série pěti rychlých branek otočila skóre až na 9:7 pro domácí. Ve druhém poločase už bylo domácí vedení jednoznačné a nejistota úvodu zápasu byla zapomenuta (48. minuta 21:14). Dvě minuty před koncem se sice sedmibrankový náskok Zubří smrskl na pouhé tři branky (23:20), přesto však dovedli domácí utkání do vítězného konce a získali tak další důležité body do „tabulky pravdy“.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 7/3, Randýsek 5, Stržínek 3, Třeštík 3

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 7, Šik 7/2, Brykner 2, Vikelhöfer 2, Šetlík 2

Sedmimetrové hody: 3/4- 2/4, vyloučeni: 3 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 720

Karviná – Třeboň 28:29 (13:12)

Překvapivé vítězství Třeboně se zrodilo dnes dopoledne v Karviné. Přitom prakticky po celý zápas vedli domácí. V 15. minutě byl stav skóre 7:5, potom až do konce poločasu dělil oba soupeře jen nejtěsnější možný rozdíl, přičemž střelecky se na tom významnou měrou podílel v dresu Jihočechů Kubík. Úvod druhé půle s sebou však přinesl řadu technických chyb a ztrát míče na obou stranách, ovšem lépe se s tím vyrovnali zkušení domácí, kteří si rázem vybudovali čtyřbrankové vedení 18:14. Už ve 45. minutě ale dvě úspěšné střely Měchury a dvě proměněné sedmičky Mošovského znamenaly snížení na 21:22 a hra se pořádně zdramatizovala. V posledních minutách se ještě jednou podařilo domácím vytvořit si dvoubrankový náskok, v posledních vteřinách to však byl nakonec třeboňský Jordák, kdo vsítil vítězný gól svého mužstva.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6/4, Vančo 4, Sliwka 3, Požárek 3, Lyzwa 3

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 9, Mošovský 6/3, Loskot 4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/4, vyloučeni: 3 - 4, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 729