19.3.2011 otevřeno: 1798 x

Lídr z Lovosic nakonec v dramatickém závěru překonal i Hranice

Další tři zápasy mělo dnes na programu předposlední kolo základní části ZUBR Extraligy. Kopřivnice i Lovosice si nakonec se svým soupeřem poradily jen těsně, mnohem vyšší porážku uštědřila svému soupeři Dukla, která hostila nováčka z Brna.

ZUBR Extraliga - 21.kolo

Lovosice – Hranice 27:25 (13:13)

Drama od začátku až do konce viděla téměř vyprodaná lovosická hala. Ve veledůležitém utkání se od začátku oba celky střídaly ve vedení. V prvním poločase byli střelecky nejúspěšnější křídelníci Motl v domácím a Čadra v hranickém dresu. Skvěle chytající Kučerka ale přiváděl střelce domácích k nepříčetnosti, a tak dvoubrankové vedení na straně svého týmu viděli fanoušci Lovosic jen jednou (11:9 ve 23. minutě po střele Chroustovského). Boj o každý metr hřiště pokračoval i ve druhém poločase. Překvapivě to byli hosté, kteří se po brance Čadry ve 47. minutě dostali do tříbrankového náskoku 21:18. Stejné vedení zařídil osm minut před koncem i hostující Šíra. V infarktovém závěru se však přece jen ukázaly zkušenosti domácího Motla a především Berky, a tak šťastnější domácí strhli výsledek remízového zápasu v posledních minutách na svou stranu.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11/1, Berka 5, Krahulík 3, Havlát 3, Škvařil 3

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Pavlíček 5, Indrák 5

Sedmimetrové hody: 6/2 – 0/0, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 800

Dukla – Brno 37:24 (18:13)

Hráči Brna dokázali držet s domácí Duklou vyrovnanou hru i skóre jen do 20. minuty prvního poločasu. To se ještě dařila spolupráce brněnských spojek a i obrana hostí dokázala eliminovat nebezpečné střelce Dukly. Pak ale Pražané výrazně zlepšili obranu, osobně bráněný Hastík nemohl chystat svým spoluhráčům dobré střelecké pozice a skóre začalo narůstat ve prospěch domácích. A protože Dukla pokračovala v koncentrovaném výkonu i ve druhém poločase a hosté začali produkovat poměrně velké množství chyb, zvyšoval se rozdíl ve skóre ve prospěch Dukly i nadále. Hosté ještě dokázali občas odpovědět z ruky Večeři, ale na víc než prohru o propastných třináct branek to nestačilo.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 7, Polášek 7/4, Horák 6

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 7, Hubáček 7/1, Hastík 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 130

Kopřivnice – Frýdek-Místek 30:28 (13:12)

V severomoravském derby dvou celků z dolní poloviny extraligové tabulky viděli diváci v kopřivnické hale od prvních minut velmi vyrovnané utkání. Žádný z celků se v prvních třiceti minutách nedostal do většího než dvoubrankového vedení, když o navyšování skóre se na obou stranách starali především zkušení hráči (za Kopřivnici Gřes s Rachačem, na straně hostů Hes). I druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný a až v poslední čtvrtině se domácím podařilo vybudovat alespoň dvoubrankový náskok. Zdaleka však nic nebylo rozhodnuto, ještě pět minut před koncem zvládl Petrovský vyrovnat (26:26) a nervy drásající závěr směřoval do finále, když za stavu 30:28 obdržel za nesportovní chování červenou kartu jeden ze strůjců úspěchu Kopřivnice Rachač. Ani tento stín nic nezměnil na konečném vítězství domácích.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 10, Kichner 5, Gřes 4/1

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/2, Unger 5, Petrovský 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 2 (přímá ČK Rachač) - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 700