6.3.2011 otevřeno: 2815 x

V souboji celků ze dna tabulky zabodoval Přerov, Frýdek-Místek katem favoritů

O důležité body do nadstavbových bojů se dnes hrálo na Hané. Předposlední Brno však po vyrovnaném souboji Přerovským nakonec podlehlo i přes osmadvacet nastřílených branek. V podvečer pak v posledním zápase kola překvapivě podlehly Lovosice Frýdku-Místku.

ZUBR Extraliga - 20. kolo

Přerov – Brno 32:28 (16:15)

V Přerově dnes svedli souboj dva tabulkoví sousedé okupující druhou a třetí příčku počítáno ode dna tabulky. Obě strany byly střelecky velmi úspěšné a přerovští diváci tak mohli sledovat opravdovou gólovou smršť. Během prvního poločasu navíc bylo utkání absolutně vyrovnané, nikdo se nedokázal vzdálit svému sokovi na víc než jednu branku. Střelecky se vyřádili především Kavka s Hubáčkem a brankostroj obou celků neustával v obrátkách ani v druhé půli. Rozhodující okamžik přišel mezi 49. a 51. minutou, kdy sérií čtyř branek, na něž se nepodařilo Královopolským najít odpověď, navýšili domácí své vedení na 27:24 a toto manko už hostující celek nedokázal dotáhnout.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 10, Schmalz 6, Pernička 5, Kovařík 5

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 13/5, Hastík 7, Chýlek 3

Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/5, vyloučení: 9 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 362

Frýdek-Místek – Lovosice 35:31 (18:16)

Překvapivým výsledkem je dnešní poměrně vysoká porážka dosavadního lídra tabulky. Utkání bylo od začátku plné chyb a lépe z této situace vyšli domácí, kteří si poněkud senzačně vytvořili až osmibrankový náskok (18:10 ve 27. minutě). Do konce poločasu však Lovosice zabraly a než odešli hráči na přestávku, ztráceli už hosté jen pouhé dvě branky. Do poloviny druhé třicetiminutovky především zásluhou Hojníka narostlo opět vedení domácích na šest branek, ale hosté stále zvládali korigovat. Poslední minuty už však patřily domácích, v jejichž dresu podal výborný výkon brankář Šoltés, na němž ztroskotala řada střeleckých pokusů lovosických kanonýrů.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 9, Hojník 6/1, Unger 6

Nejlepší střelci Lovosic: Berka 7, Motl 7/2, Krahulík 5

Sedmimetrové hody: 3/1 - 7/5, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 315