5.3.2011 otevřeno: 1807 x

Hranice na mistra z Karviné nestačily

Dva zápasy dvacátého kola měla dnes na programu nejvyšší mužská soutěž. Obě utkání byla soubojem soupeřů, kteří po rozdělení tabulky budou pravděpodobně patřit do stejných šestic, a tak se hrálo o body více než cenné. Z vítězství se dnes večer v Hranicích radovala Karviná, Jičín dva body na domácí palubovce udržel.

ZUBR Extraliga - 20. kolo

Jičín – Kopřivnice 33:26 (14:10)

Také v Jičíně dnes šlo o hodně, tedy o body do bojů skupiny o 7. až 12. místo a průběh utkání odpovídal jeho důležitosti. Až do 15. minuty sledovalo množství diváků v Jičíně naprosto vyrovnanou hru (5:5), potom ale domácí přitvrdili a jejich vedení narostlo až na poločasových 14:10. I do druhé půle vstoupili Jičínští velmi aktivně a jejich vedení nabylo až šestibrankových rozměrů (19:13). Kopřivničtí se ale nevzdávali a hru značně zdramatizovali, když korigovali na 16:19. Dále už však skóre narůstalo rychleji na straně domácích. Desetibrankové manko (23:33) ale v závěrečných minutách Kopřivnice přece jen kosmeticky upravila za přispění několika chyb domácího celku.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 7/3, Král 6, Kraus 6

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 8/2, Kichner 5, Rachač 5

Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 650

Hranice – Karviná 23:27 (10:13)

Na začátku utkání domácí nedokázali proměnit řadu střeleckých šancí, i přesto však vedli nad třetím celkem tabulky až do 12. minuty (5:3). Potom však čtyřbranková série z karvinské dílny otočila skóre a pak už to byli Hraničtí, kdo musel stále dotahovat soupeřův náskok. Ve 20. minutě se ještě podařilo svěřencům trenéra Hegara vyrovnat (8:8), potom však přišla řada ztracených míčů a ani jindy výbornému Kučerkovi se nedařilo tak, jak by Hranice potřebovaly a tak o poločase domácí ztráceli. Karviná si pak během druhé půle zvládla po většinu času udržovat pětibrankový náskok (53. minuta 18:23), v závěru se však hra domácích pozvedla a po oddechovém čase se Hranicím podařilo zkorigovat stav utkání na tříbrankový rozdíl (22:25). V poněkud chaotických posledních minutách už si ale vedení na své straně přece jen pohlídala Karviná.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 4/2, Pavlíček 4, Čadra 4, Indrák 4

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 7/1, Hanisch 4, Faith 4, Monczka 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 450

Marně stíhali hraničtí házenkáři (na snímku Pavlíček) svého dnešního soupeře,

a tak se na konci střetnutí po právu mohli radovat i karvinští strážci branky Drápal s Lefanem