27.7.2009 otevřeno: 585 x

Schůze extraligových klubů

Na konci června se v Praze, za účasti zástupců extraligových oddílů a zástupců vedení Českého svazu házené, uskutečnila schůzka před novým ročníkem nejvyšší soutěže mužů.

Na úvod schůze byl zhodnocen uplynulý ročník soutěže 2008/2009. Velice pozitivně byla hodnoceno zejména semifinálová série Dukla - Karviná a finálová série Zubří – Karviná, které přinesly kvalitní utkání s výbornou diváckou kulisou. Úplnou tečkou za sezónou byl finálový turnaj Českého poháru, ve kterém byl příjemným překvapením výkon Kopřivnice.

V oblasti televizních přenosů nenastal v průběhu sezóny žádný problém. K výpadku došlo v období MS v lyžování v Liberci a stejná situace se dá očekávat i v roce 2010, kdy v únoru proběhnou ZOH. V uplynulé sezóně Česká televize přinesla celkem 58 utkání včetně přenosů z HBL a zápasů reprezentačního celku. S přenosy z německé Bundesligy se počítá i pro nadcházející sezónu.

Jak jsme již avizovali, tak v novém ročníku bude startovat nakonec dvanáct celků. Výkonný výbor Českého svazu házené na svém zasedání schválil žádost Sokola HC Přerov a tým byl tak jako dvanáctý účastník zařazen mezi celky ZUBR Extraligy. Zároveň byla také diskutována otázka snížení počtu týmů v nejvyšší soutěži na deset a to od sezóny 2010/2011. Ke snížení počtu účastníků se ale přiklonili pouze zástupci tří klubů a ani marketingově nebylo snížení shledáno pozitivním.

Hrací systém ZUBR Extraligy zůstává stejný jako tomu bylo v loňském ročníku. Tj. po odehrání základní části (22 kol systémem doma-venku) se týmy rozdělí na dvě skupiny. Skupina A, celky 1.-8.místo, skupina B, celky 9.-12.místo a dále stejným systémem. Zůstávají také barážová utkání, ve kterých se utká celek ZUBR Extraligy umístěný na 12.příčce po odehrání všech zápasů skupiny B a nejlepší z týmů 1.ligy mužů.

V termínové listině se objevila tři vložená kola (12.,20.,17.kolo), která budou předehrána ve středečních termínech. K významné změně dochází u termínů Českého poháru. Se snahou zatraktivnit zápasy pro všechny zainteresované strany se poslední tři kola ČP odehrají v prosinci. Na začátku prosince (2. prosince) proběhne čtvrtfinále soutěže a finálový turnaj se uskuteční v termínu 18.-19.prosince.

V nové sezóně budou pokračovat také rozšířené statistiky, které pro vás připravujeme ve spolupráci s jednotlivými kluby. Těšit se můžete také na oblíbené on-line přenosy, které pro vás ČSH zajistí i na další sezónu.

Rozlosování základní části ZUBR Extraligy naleznete na stránce Soutěže mužů.