27.2.2011 otevřeno: 2486 x

První tři týmy nezaváhaly

Místní derby se dnes sehrávala v devatenáctém kole ZUBR Extraligy. Divácky bohatě navštěvovaná utkání se skvělou atmosférou potvrdila tabulkové pozice všech soupeřů. První Lovosice ani proti Jičínu nezaváhaly, Zubří si poradilo s Hranicemi a oslabená Karviná nakonec s menším zaváháním přece jen překonala Frýdek.

Autorkou komentářů je Alžběta Vejrostová.

ZUBR Extraliga - 19. kolo

Lovosice – Jičín 32:25 (16:13)

Tradiční derby měli diváci možnost sledovat v přímém televizním přenosu a i v lovosické hale se sešlo velké množství fanoušků, kteří byli svědky potvrzení suverenity domácích Lovosic. Prvním poločasem sice kráčeli z počátku úspěšněji hosté z Jičína, když si v 16. minutě vybudovali čtyřbrankový náskok 10:6. Druhou čtvrtinu však vyhráli domácí 10:3 a rázem bylo všechno jinak. Tvrdé obrany, ale také řada technických chyb na obou stranách přinesly nakonec více ovoce domácím. Během první patnáctiminutovky druhé půle domácí odskočili svému soupeři na pětibrankový rozdíl a za přispění Šálkových gólmanských zákroků se už Jičínu nepodařilo stav zkorigovat. Naopak zásluhou Motla s Krahulíkem narostla jejich ztráta až do osmibrankových rozměrů (57. minuta 23:31), a tak závěrečná korekce Josefa s Barešem byla jen kosmetickou úpravou skóre.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12/3, Havlát 5, Krahulík 4

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 7/1, Kraus 5, Josef 4, Masák 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 824

Jiří Havlát vstřelil Jičínu tři úvodní branky, poté již byl hostujícími hráči pozorně bráněn

Karviná – Frýdek-Místek 33:30 (15:16)

Karviná nakonec po utrápeném výkonu Frýdek-Místek přece jen porazila. Karvinští sice vedli v prvních minutách zápasu (10:6), ve 24. minutě už však vedení 13:11 třímali v rukou hosté a i do přestávky odcházeli s náskokem. Ke stěžejnímu obratu došlo až v polovině druhého poločasu, kdy se tříbrankové vedení překulilo opět na stranu domácích a to se jim s trochou štěstí podařilo udržet až do konce. Domácí byli limitováni řadou zranění a k herní pohodě tak dnes měli opravdu daleko. Karvinský prapor tak dnes pozvedala hlavně „trojice statečných“ – Lyzwa, Monczka a Faith. Tak uvidíme, jak se jim podaří dát dohromady na příští střetnutí v Hranicích, kde půjde o veledůležité body do nadstavbové části.

Nejlepší střelci Karviné: Lyzwa 6, Monczka 6, Faith 6

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Hes 6, Hladký 5

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 637

Marek Monczka v obležení hráčů Frýdku-Místku

Hranice – Zubří 22:26 (8:11)

Na góly málo plodná byla první třicetiminutovka utkání v Hranicích, což svědčí o kvalitě obou obran. V prvních minutách byl stav dlouho vyrovnaný (17. minuta 7:7), v druhé patnáctiminutovce se ale šňůrou čtyř branek postupně podařilo Zubří vytvořit si mírný náskok 11:7. Bylo jasné, že hosté rozhodně nepodcenili přípravu na Hranické – odhalili Kučerkova slabá místa a gólman Malina zavřel kasu před kanonýrem Indrákem. Své vedení na okamžik ztratili hosté v úvodu druhé půle, druhá desetiminutovka už ale patřila zase Zubří, proti jehož dobře sehrané obraně se Hraničtí jen těžko prosazovali. Čtyř až pětibrankový náskok si pak Zubřané udrželi po zbytek zápasu a nakonec jsou to tak Valaši, kdo si z místního derby odváží cenný bodový zisk.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 5/3, Čadra 4, Šíra 3

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6/1, Číp 5, Hrstka 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 650

V Hranicích šlo dnes o hodně a tak trenér Hegar měl o přestávce svým svěřencům co vysvětlovat