26.2.2011 otevřeno: 2539 x

Přerov se odlepil od extraligového dna, Plzeň vysoko porazila Brno

Souboj posledního s předposledním se dnes v podvečer sehrával v Kopřivnici a vítězně z něj po napínavém souboji vyšli Hanáci. Naopak velmi vysokou porážku si z Plzně odváží Královopolští a Dukla si doma poradila s Třeboňskými.

Autorkou komentářů k utkání ZUBR Extraligy je Alžběta Vejrostová.

ZUBR Extraliga – 19. kolo

Dukla – Třeboň 24:17 (14:9)

Oběma pražským celkům se dnes dařilo. Zatímco hráčky Slavie porazily vysoko Porubu, Dukelští nedarovali dva extraligové body Třeboni. Do utkání však rozhodně lépe vstoupili hosté. První gól domácích padl až v 8. minutě z individuální akce Mráze (1:3) a ani potom se jindy suverénní Dukle nepodařilo diktovat tempo utkání. Naopak dto byli omácí, kdo musel stále dotahovat místy až tříbrankový náskok. Vyrovnat se Pražanům podařilo až ve 25. minutě (9:9) rukou energického Kotrče, od té doby už Třeboňští až do konce poločasu nedokázali úspěšně zakončit a vedení domácích tak dále systematicky narůstalo. Ve 34. minutě činil už rozdíl ve skóre osm branek (17:9), v následujících deseti minutách však hosté dokázali i přes tvrdou obranu Dukelských snížit náskok domácích na pět branek (14:19), závěr utkání však už opět patřil Dukle.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5/1, Aliapulios 5, Horák 4

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 5, Loskot 3, Jordák 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 7 (ČK Kotrč) - 4, rozhodčí: Větrovský, Novotný, diváků: 125

Plzeň – Brno 34:19 (20:6)

Pořádnou nálož si přes polovinu republiky vezou ze zápasu Čech Královopolští. Od domácích prakticky vůbec nedostali šanci, když za jednadvacet minut utkání dokázali vsítit jeden jediný gól (21. minuta 11:1). Na celku Brna si „smlsnul“ především Brykner, který měl na svědomí hned sedm z prvních jedenácti branek. Ani v dalším průběhu utkání se nepodařilo hostům výrazněji promluvit do průběhu utkání a přerušit exhibiční jízdu Plzně zápasem. V průběhu druhého poločasu narostlo vedení domácích až na sedmnáct branek a o tom, že se Brno snažilo bojovně poprat se s utkáním všemi možnými způsoby, svědčí i přímá červená karta pro Pavla Prince za úder do obličeje Milana Škvařila. Střelecky se nedařilo ani jindy vše zachraňujícím brněnským oporám a tak Jihomoravané podlehli v Plzni vysoko 34:19.

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 11, Švařil 4, Král 3/1, Holík 3, Bečvář 3, Linhart 3

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 5, Muškát 3, Hastík 2, Ryšavý 2, Křibík 2, Mičola 2/1

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2, vyloučení: 2 – 5 (přímá ČK Princ), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 350

Jedinou sedmičku Plzně proměnil Lukáš Král

Kopřivnice – Přerov 30:35 (11:16)

Souboj dvou sousedů z absolutního dna tabulky dnes dopadl lépe pro zatím poslední celek soutěže Přerov. Hanáci zaskočili domácí, když si poměrně rychle vytvořili šestibrankový náskok (14. minuta 9:3) a tento si dokázali udržet po celý poločas i přes řadu výborných zákroků domácího strážce sítě Čapky. Ve druhém poločase se hra přitvrdila a mírně přibylo i chyb zejména na straně hostujícího celku, což umožnilo Kopřivnici umazat ztrátu na pouhou jednu branku (43. minuta 20:21). Na dostřel se pak domácí drželi až do padesáté minuty a vyrovnanost utkání odpovídala tabulkovým pozicím soupeřů. V posledních minutách už si ale Přerov dokázal pohlídat minimálně tříbrankový náskok, který na kulatých třicet pět branek zaokrouhlil přerovský kanonýr Kavka.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 7, Aspridis 7/5, Kolmajer 6

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8/1, Pernička 8/1, Plšek 7

Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/2, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 300