20.2.2011 otevřeno: 2918 x

Indrák měl na Duklu nabito ostrými

V televizním utkání měli dnes diváci možnost sledovat napínavý souboj Hranic s Duklou, v němž si nakonec domácí dokázali s druhým celkem extraligové tabulky poradit. O poznání hůř dopadl na domácí palubovce Přerov, který podlehl Plzni vysoko 24:38, večer pak Zubří jednoznačným výkonem získalo dva body ve Frýdku.

ZUBr Extraliga - 18. kolo, neděle

Hranice – Dukla 33:31 (14:15)

Do televizního utkání o důležité dva body do nadstavbové části vstoupili lépe domácí, v jejichž útoku se střelecky dařilo především sebevědomému Indrákovi, který pálil proti dukelské obraně klidně z více než devíti metrové vzdálenosti. V brance pak Kučerka v začátku převyšoval hostujícího Petržalu. Až do 20. minuty Dukla stále dotahovala náskok Hranic, pak ale do branky hostů nastoupil Rangl, Indrák si odešel odpočinout a Dukla otočila skóre utkání až na 14:12. V prvních minutách druhé třicetiminotvky pak ale spolupráce Kučerky, Indráka a Šíry opět převrátila stav utkání a druhý poločas utkání pak byl neuvěřitelně vyrovnaný. V hlavních rolích i nadále působili stejní herci jako v první půli a až v dramatickém závěru se domácím podařilo vytvořit si dvoubrankový náskok. V poslední minutě se pak tento náskok už Dukelským především zásluhou dvojitého vyloučení nepodařilo vyrovnat a vítězství domácích korunoval lapenou sedmičkou jeden z domácích hrdinů utkání Kučerka.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 12, Weintritt 5, Bajgar 4, Galus 4/1

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7, Polášek 7/1, Piskač 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 6 - 7, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 350

Přerov – Plzeň 24:38 (12:16)

Dvě extraligová „P“ se dnes utkala na Hané a dva body na zdejší úrodné černozemi sklidili Plzeňští. Existenční problémy domácích tak i nadále zůstávají více než aktuální a nic na nich nezměnilo ani patnáct branek dvojice Kavka-Pernička. Po čtvrtině utkání už Západočeši vedli v Přerově 8:5 a do poločasu své vedení ještě zvládli mírně navýšit. Ovšem ve druhém poločase se do sítě domácích snesla obrovská branková nálož a druhou třicetiminutovku prohráli domácí 12:22. Zásadním způsobem se na tom podíleli především Bečvář s Bryknerem, proti kterým byl krátký i Štolcar v přerovské brance.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8, Pernička 7/4, Zbránek 4

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 9, Bečvář 8/3, Šik 6, Linhart 6

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 324

Frýdek–Místek – Zubří 27:34 (11:20)

Raketový start utkání se podařil Valachům ve Frýdku, když po sedmi úvodních minutách vedli už 6:0 a minimálně šestibrankový náskok si udržovali prakticky po celý zbytek zápasu. Domácím se dařilo prosazovat jen velmi těžce a vydřené góly naskakovaly na jejich straně ukazatele skóre jen zvolna. V úvodu druhé půle narostlo vedení hostů dokonce do dvanácti brankové výše (39. minuta 13:25), navíc v dresu Zuberských předváděl výborný výkon gólman Malina. Až v posledních minutách se bojovným výkonem podařilo domácím snížit alespoň na rozdíl šesti branek (58. minuta 26:32), na víc však síly Frýdeckých proti energickému Zubří taženému Hrstkou s Vyjídákem nestačily.

Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 9/2, Hes 6, Petrovský 4

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 8, Vyjídák 8, Mika 5, Číp 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 0/0, vyloučení: 1 – 5 (ČK Číp), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 520

Trenér Jiří Mika při oddechovém čase Zubří, které zápas ve Frýdku-Místku zvládlo s přehledem