12.12.2010 otevřeno: 2015 x

Na prvním místě ZUBR Extraligy přezimuje Karviná

Poslední extraligové zápasy tohoto kalendářního roku se dnes hrály v Karviné a v Hranicích a oba domácí celky se před vánoční pauzou rozloučily se svými fanoušky jednoznačnými vítězstvími. Novoroční přání v Karviné mělo navíc o to příjemnější zvuk, že bylo doprovázeno oslavami zisku průběžného prvního místa v tabulce.

ZUBR Extraliga – 15. kolo

Karviná – Přerov 40:25 (20:19)

Přerov krčící se na dně tabulky přijel do Karviné zjevně motivován a brzy se ujal vedení. Zejména Kavka pálil na domácí svatyni jednu střelu za druhou, sveřepě mu však odpovídal Petrovský, a tak se žádný ze soupeřů nedokázal vzdálit svému protějšku na víc než na dvě branky. V prvním poločase se hrálo prakticky bez obran, téměř z každé útočné akce padl gól, pěknější kombinace však předváděli koncentrovanější domácí. Ti navíc ve druhé půli vylepšili i obrannou fázi, ke všemu ještě Lefan zamkl domácí svatyni. Vedení tak začalo utěšeně narůstat mnohem rychleji na straně domácích a ve 43. minutě to už bylo o deset (31:21). Za celou druhou třicetiminutovku pustili karvinská obrana a výborný Lefan s drápalem za svá záda pouhopouhých šest branek a s patnácti gólovým nákladem tak vyprovodila Přerov zpátky domů.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 9/2, Chudoba 7, Lyzwa 7

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 12/4, Zemánek 4, Kovařík 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/5, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 430

Fanoušci Karviné se i v posledním letošním utkání ZUBR Extraligy dobře bavili

Hranice – Třeboň 34:23 (16:13)

Velmi nekoncentrovaná hra zahájila utkání mezi Hranicemi a Třeboní. Dříve se vzpamatovali domácí a proti chybující obraně Třeboně se jim dařilo snadno prosazovat. Pak se do toho však vložil Šulc a rázem bylo vyrovnáno. Kučerka ale držel domácí i proti četným sedmimetrovým hodům a Hranice tak stále byly o krok napřed před svým soupeřem. Úvod druhé půle pak vyšel jednoznačně lépe domácím. Hosté se dostali pod tlak, neboť před nimi vyvstala překážka v podobě osmibrankového náskoku domácích (22:14). Ten se jim nakonec nejen nepovedlo zkorigovat, ale zásluhou řady technických chyb a slabé obrany hostů Hranice dokonce navýšily své vedení v 52. minutě až na 32:21 a domácí trenér pak dal dokonce na hřišti prostor i mladším méně zkušeným hráčům. Zaslouženě si tak Hranice dokráčely k jednoznačnému vítězství 34:23.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 11, Galus 5/2, Čadra 5

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6/1, Šulc 5, Brchaň 3

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 300