11.12.2010 otevřeno: 2333 x

Předvánoční drama v Brně s remízovým koncem

Dukla si v bodově nedůležitém utkání poradila v posledním předvánočním kole s hostem z Kopřivnice. Naopak veledůležité utkání dnes sehrály dva zraněními zdecimované celky Zubří a Lovosic, vítězně z něj pak vyšli Valaši. Skórově nejdramatičtější střetnutí vidělo Brno. Tady ztratil jeden z potřebných bodů Jičín.

ZUBR Extraliga – 15. kolo

Dukla – Kopřivnice 34:24 (18:12)

Zápas dvou celků z opačných pólů tabulky zjevně postrádal motivaci. Oba týmy si byly dobře vědomy skutečnosti, že výsledek utkání se nebude započítávat do výsledků horní a dolní šestky, a tak šlo spíš o to před Vánoci dobře potrénovat, vyzkoušet co nejvíc hráčů a herních variant. V těchto činnostech byla od první minuty výrazně lepší Dukla, která lépe bránila a zásluhou střelecky dobře disponovaného Horáka a Krupy vedla od počátku až o šest branek. Hosté se snažili o kombinační hru a korigovali většinou ze sedmimetrových hodů, v kteréžto činnosti vynikal zejména Kolmajer. Když v 51. minutě korigoval Škarpich na 23:27, odstartoval tím závěrečnou smršť Dukly, která znamenala konečný desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Dukly: 1Kastner 9, Horák 6, Sviták 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 7, Kolmajer 6/3, Aspridis 4/1

Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 120

Zubří – Lovosice 33:24 (18:13)

Zraněními zdecimované Zubří přivítalo ve veledůležitém utkání stejně zdravotně indisponovaného lídra z Lovosic. V domácím dresu absentujícího Ondřeje Miku nahradil z Přerova se vrátivši Vyjídák. První branka padla až ve čtvrté minutě z ruky Randýska. Na tu ještě Lovosice odpověděly, ale na další šńůru čtyř gólů už se jim zareagovat nepodařilo a hostující trenér si musel vzít time-out. I nadále to pak byli ale domácí, kdo udával tón zápasu, a udržovali si čtyř až šestibrankový náskok. V podobném duchu probíhala i druhá polovina zápasu. Hosté se jen obtížně prosazovali proti nesmírně obětavě hrající obraně domácích, a když už ji překonali, stál jim v cestě ještě famózní brankář Malina. A tak rozdíl ve skóre narůstal až na závěrečných devět branek.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 10/4, Číp 8, Dědek 4, Vyjídák 4

Nejlepší střelci Lovosic: Brabec 4, Šuma 4, Motl 3/1, Jelínek 3/2, Chroustovský 3, Havlát 3,

Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Pavel Chroustovský (Lovosice) při střelbě na branku Zubří

Brno – Jičín 24:24 (15:11)

Do branky Králova Pole se na poslední utkání před vánoční pauzou vrátil jeden z loňských tvůrců brněnského postupu Vejtasa a hned to bylo znát. Byl to on, kdo v prvním poločase zlikvidoval řadu střeleckých pokusů Jičínských a nebýt nízké produktivity domácích v přesilovkách, mohlo být vedení Brna v poločase ještě výraznější. Ve druhém poločase naopak zamkl svou branku jičínský Barák. Navíc se neukáznění domácí často nechávali vylučovat a Jičín umí přesilovky velmi dobře. Ve 45. minutě vyrovnal Kraus na 18:18 a posledních patnáct minut se hrálo divácky velmi zajímavé drama. Blíže k vítězství měli v závěru hosté, ale Hubáček sedmičkou v 60. minutě vyrovnal a poslední vteřiny už dokázali Brňané ubránit alespoň tento cenný bod.

Nejlepší střelci Brna: Hastík 7/4, Hubáček 7/1, Křibík 2, Chýlek 2, Zima 2, Mičola 2

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 8/6, Kraus 7, Groh 3

Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/6, vyloučení: 5 – 7 (ČK Groh, přímá ČK Masák), rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 178