5.12.2010 otevřeno: 2009 x

Zubří vzdorovalo v Karviné jen tři čtvrtiny zápasu

Karviná se vrací na druhé místo tabulky. Jen jediný bod ztrácí na vedoucí Lovosice a to po dnešním vítězství nad Valachy ze Zubří. Druhé místo ale počítáno od spodu tabulky patří i nadále Přerovu. Tomu Hranice na domácí palubovce nedarovaly ani bod.

ZUBR Extraliga - 14. kolo

Karviná – Zubří 29:24 (10:10)

Když v 18. minutě prvního poločasu vyrovnával Číp z rychlého protiútoku na 8:8, málokdo z diváků v karvinské hale předpokládal, že do konce poločasu uvidí už jenom čtyři branky. Stalo se tak i přesto, že Karviná hrála téměř dvě minuty přesilovku 6 na 4 a na obou stranách byla spousta střeleckých příležitostí. Na všech hráčích byla vidět enormní snaha, ale obrany a brankáři byli lepší útoků. Vstup do druhé půle vyšel o poznání lépe Karviné. Rozstřílel se Petrovský, Drápalovi pomohly dobře postavené tyče jeho branky a v 35. minutě to bylo 15:11. Ve 40. minutě už svítilo na ukazateli skóre šestibrankové vedení Karviné 20:14 a zdálo se být rozhodnuto. Zubřané však nesložili zbraně, do branky přišel Orság, který se uvedl několika skvělými zákroky. Navíc dokázalo Zubří vyhrát 3:0 přesilovku a rázem to bylo 21:19. K úplnému obratu ale nedošlo. Oslabenému kádru Zubří, kterému se navíc zranil ještě obranář Pernica, totiž na víc než na tuto korekci nezbyly síly.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 9/2, Lyzwa 4, Kalous 4

Nejlepší střelci Zubří: Číp 7/2, Mika 5, Dědek 4

Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/2, vyloučení: 5 (ČK Kalous) - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 879

Vančo (Karviná) se snaží projít obranou Zubří (Randýsek a Číp)

Hranice – Přerov 31:24 (16:12)

V Hranicích byli domácí od začátku utkání tím lepším družstvem na hřišti. Přerovské sice držel v brance výborný Štolcar, na přesné střely Galuse a Šíry však jen těžko hledal recept, a tak v 18. minutě prohrával jeho tým 6:12. Hraničtí pak jakoby se ale zalekli svého vysokého náskoku a začali kupit chyby. Domácí střelci se jen těžce prosazovali proti Štolcarovi a ve 24. minutě tak rozdíl mezi oběma celky činil pouhé dvě branky (13:11). V úvodu druhé půle pak vedení domácích narostlo až na pět branek. To ještě zvládli Přerovští zkorigovat, závěr utkání už ale vyšel lépe Hranicím, přestože Kavka tvrdě ostřeloval domácí svatyni. Produktivnější byli v posledních minutách domácí střelci, především Bajgar s Dolákem.

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 8, Dolák 6, Šíra 5

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 8, Kavka 6/1, Pernička 5/2

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 320

Frýdek-Místek - Třeboň 37:24 (16:11)

Třeboň jela do Frýdku povzbuzená nedávným vyřazením Dukly ve čtvrtfinále Českého poháru a odhodlaná získat body do budoucí tabulky dolní šestky. Domácí vedení zkušeným trenérem Kekrtem ale v uplynulých kolech vykazovali zvýšenou formu a vlétli do utkání s obrovskou vervou. Než se Třeboňští vzpamatovali, vedl Frýdek ve 14. minutě 12:3. Záhy však jakoby domácím trochu došel dech a hosté se dotáhli na poločasových 16:11. Do druhého poločasu měli odpočinutí domácí opět skvělý nástup, a tak po první čtvrtině odskočili až na jedenáct branek (26:15). Brankovým přestřelkám však nebyl konec. Střela stíhala střelu a tak se nakonec skóre zastavilo na straně Frýdku až na závěrečných 37 brankách. Domácí se tak dočkali třetího vítězství v sezóně.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Holbein 8, Hojník 6, Dyba 5, Meca 5
Nejlepší střelci Třeboně: Brchaň 5, Mošovský 5, Kotlaba 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/0, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Kondělka, Kondělka, diváků: 315