4.12.2010 otevřeno: 1739 x

V souboji lídrů pojistily Lovosice první příčku

Lovosičtí házenkáři znovu ubránili svou nedobytnou pevnost. Tentokrát v souboji s pražskou Duklou a zůstali tak v čele tabulky ZUBR Extraligy. V zápase dvou celků ze spodní poloviny tabulky pak domácí Kopřivnice proti Brnu uhájila nejtěsnější výhru.

ZUBR Extraliga - 14. kolo

Lovosice – Dukla 31:28 (15:14)

V Lovosicích se dnes hrálo o hodně a bylo to znát od prvních minut. Hlavně domácí s vidinou, že by si pod stromeček mohli nadělit průběžné vedení extraligové tabulky, intenzivně atakovali dukelskou branku a po první pětiminutovce vedli nad Pražany 5:2. V závěru poločasu se však přestalo dařit domácímu gólmanovi Kylíškovi, střelecky se několikrát prosadil Kotrč a Horák a rázem bylo vyrovnáno (24. minuta 11:11). V posledních minutách první půle si aktivněji hrající domácí ještě zvládli vytvořit tříbrankový náskok (15:12), do přestávky jim však z něj zbylo jen jednobrankové vedení 15:14. Do druhého poločasu pak opět domácí vlétli jako střely a první desetiminutovku vyhráli 6:1, celkově se tak dostali do vedení 21:15. Dukla se ale rozhodně nemínila vzdát lehce. V brance Dukelské držel výborný Petržala, a tak v následujících pěti minutách sedmi góly především z dílny Jakuba Kastnera Dukla vyrovnala na 22:22. Závěr utkání už přece jen byl v režii domácích Lovosic. Ty dokázaly, že letos se z jejich palubovky body prostě nevozí a nic na tom nezměnila ani závěrečná parádička dukelského brankáře Petržaly – gól přes celé hřiště. Ve vynikající atmosféře vyprodané haly i tak Lovosice slavily zaslouženné vítězství 31:28.

Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 7, Berka 7, Jelínek 6/4

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 7, Piskač 5, Horák 5

Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2, vyloučení: 2 – 5 (ČK Kern), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 1010

Roman Jelínek (vpravo) včera neomylně proměňoval lovosické sedmičky

Kopřivnice – Brno 26:25 (14:13)

Stejný náboj a stejnou důležitost jako pro první dva celky tabulky mělo i druhé dnešní utkání mezi celky z opačného konce. Zápas byl hodně nervózní a tak z počátku těžilo Brno ze zkušeností extraligového matadora Hastíka a Kopřivnice stále jen dotahovala. Karta se začala obrace až ve 20. minutě, kdy šli Kopřivničtí poprvé do vedení a těsný náskok si odnášeli i do kabin. Ve druhém poločase sice domácí odskočili až na tři branky (34. minuta 16:13), ale když se k Hastíkovi přidal Mičola v brněnském dresu, bylo rázem vyrovnáno (40. minuta 17:17). Asi rozhodující pro výsledek utkání byl úsek mezi 21. a 24. minutou druhé půle, kdy se domácím podařilo získat opět tříbrankový náskok. Přestože hosté vyvinuli maximální tlak, na vyrovnání to nakonec nestačilo. V zápase, jemuž by slušela remíza, se tak nakonec radují domácí.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 6, Aspridis 4, Kolmajer 4, Gřes 4, Frančík 4

Nejlepší střelci Brna: Hastík 10/4, Mičola 5, Ondráček 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 200