3.12.2010 otevřeno: 2089 x

Plzeň padla po boji v Jičíně

I přes nepřízeň počasí a dopravní komplikace sužující celou republiku dokázali docestovat hráči Plzně do Jičína včas, aby sehráli utkání 14. kola ZUBR Extraligy. Body už se však ze severovýchodu Čech nepovezou, Jičín zvítězil doma 22:20.

ZUBR Extraliga - 14. kolo

Jičín – Plzeň 22:20 (11:13)

Během vyrovnané první půle zvládli domácí odskočit Plzni hned v samém úvodu na čtyřgólový rozdíl 5:1, který však hosté dokázali ve 22.minutě srovnat na 8:8. Plzni vyšel i závěr první půle, který vyhrála poměrem 4:0 a do kabin tak odcházela s příjemným dvoubrankovým náskokem. Domácím se nadařilo dlouho srovnat s Plzní krok a ta ještě ve 48.minutě držela dvougólový náskok 19:17. V posledních deseti minutách pak ale Západočeši skórovali již jen jednou (27.minuta) a devítiminutový střelecký výpadek je stál konečné vítězství. Souboj byl dramatický až do posledních minut. Ještě v poslední minutě dělila oba celky jediná branka (21:20), Jičínský trenér Babák uklidnil emoce v oddechovém čase a nakonec to byl ještě jeho svěřenec Kraus, kdo uzavřel skóre na konečných 22:20, přestože domácí v zápase neproměnili tváří v tvář plzeňským gólmanům i tři sedmimetrové hody.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 6, Masák 5, Naimann 3

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 6, Linhart 4, Bečvář 4/1

Sedmimetrové hody: 4/1 - 1/1, vyloučení: 7 - 8 (ČK Bečvář), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 600