1.12.2010 otevřeno: 2099 x

V pokračování Českého poháru favorité nezaváhali

Dalšími dvěma zápasy dnes pokračovalo čtvrtfinále Českého poháru mužů. Po včerejším vypadnutí Lovosic a Dukly Praha se dnes favoritům dařilo o poznání lépe a jak Zubří tak Karviná postoupily do finálového turnaje.

Do Final four Českého poháru tak postupují dva účastníci, kteří se mezi čtyři nejlepší probojovali již loni a to Karviná a Zubří. Novými týmy jsou celky Plzně a Třeboně.

Čtvrtfinále Českého poháru mužů

SK Praha 4 – HC Zubří 27:30 (14:15)

Zubří se díky cestě vlakem vyhnulo případným potížím v dopravě přes zasněženou D1 a v okleštěné sestavě se vydalo vstříc čtvrtfinále Českého poháru proti druholigovému celku Prahy 4. Ke zraněným Bechnému a Stržínkovi se přidali absentující Mika, Randýsek, Pernica a Hrstka. Síly se tak částečně vyrovnaly, neboť v týmu Prahy 4 nastupují hráči s extraligovými zkušenostmi. Zubří se podařilo ve čtvrtině střetnutí vybudovat si tříbrankový náskok 10:7. Ten se ale domácím podařilo dvě minuty před koncem první půle srovnat na 14:14, aby nakonec hosté odcházeli do šaten s minimálním rozdílem ve svůj prospěch. Ve druhé půli získalo Zubří opět brankovou převahu, když nad svým soupeřem vedlo povětšinou 4-5 brankovým rozdílem. Praze 4 se podařilo přiblížit se nejvíce na třígólový rozdíl, kterým nakonec utkání také skončilo.

Nejlepší střelci Prahy 4: Půta 14/4, Stůj 5, Halčař 3, Vtípil 3

Nejlepší střelci Zubří: Horký 8, Číp 6/2, Jurka 6

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 80

Frýdek-Místek – Karviná 28:40 (14:18)

Karviná do zápasu vstoupila lépe a dokázala si vypracovat již v úvodu střetnutí čtyřgólové vedení 6:2. Frýdku-Místku se poté podařilo srovnat hru na 6:6, ale Karviné se v dalších minutách opět podařilo získat třígólový náskok. Domácí znovu srovnali hru na rozdíl jediné branky, ale závěr první půle vyšel Karviné, která si v posledních pěti minutách prvvní půle vybudovala čtyrbrankové vedení 18:14. Karviné vyšel i vstup do druhé půle, kdy se jí podařilo získat uklidňující náskok 23:17. Definitivní konec jakýmkoliv nadějím pak přinesla 50.minuta, kdy brankář domácích Šoltés uviděl červenou kartu a Frýdečtí již nebyli schopni soupeři vzdorovat. Domácí až do konce utkání bojovali, ale na lepší než konečný výsledek 28:40 to nestačilo. Karviná se tak může těšit na finálový turnaj v domácím prostředí.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 12/3, Dyba 7, Vacula 3

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Chudoba 5, Požárek 5, Lyzwa 5

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2, vyloučení: 1 (přímá ČK Šoltés) - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 165