30.11.2010 otevřeno: 2334 x

První dva týmy Extraligy v poháru končí

První dvě čtvrtfinálová střetnutí dnes byla sehrána v soutěži Český pohár mužů. A je potřeba říci, že se neobešla bez překvapení. To se konalo především v Třeboni, kam zavítala pražská Dukla.

Ve středu se hrají zbývající dvě utkání čtvrtfinále, když Frýdek-Místek svede bitvu s Karvinou a druholigová Praha 4 hostí Zubří.

Čtvrtfinále Českého poháru - muži

Plzeň - Lovosice 32:27 (14:14)

Lovosice přijely do Plzně ve značně okleštěné sestavě, ze které po distancovaném Havlovcovi vypadli i nemocní Šuma a Berka, takže trenéru Srbovi zbývalo k dispozici osm hráčů do pole a dva brankáři. Přesto jeho tým po celý první poločas držel s domácími krok a dovedl tak první část utkání k nerozhodnému konci. Zlom nastal na začátku druhé půle, kdy Plzeň získala již šestibrankové vedení 22:16 i přes vlastní oslabení (dvakrát za sebou). Celkově pak Plzeň oplatila soupeři porážku z extraligového utkání v poměru 32:27 a postoupila do semifinále soutěže.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 7, Linhart 7, Bečvář 7/1

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9, Chroustovský 7, Jelínek 5/3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 200

Velmi dobrý výkon dnes podal plzeňský brankář Radek Motlík

Třeboň - Dukla Praha 38:34 pp (29:29, 15:16)

Obrovské drama bylo k vidění na jihu Čech, kam zavítala Dukla. Ta byla v utkání jasným favoritem, vždyť se střetl osmý tým s druhým celkem domácí soutěže. Domácí již v prvním poločase dokázali získat tříbrankové vedení, to se ale Dukle podařilo srovnat a v závěru prvního poločasu pak třemi brankami v řadě Pražané získali těsné vedení 16:15. Stejný scénář měl i druhý poločas. Jihočeši opět vybojovali třígólové vedení 26:23, které ale pět minut před koncem Dukla otočila na 27:26 ve svůj prospěch. Domácí ale cítili šanci a v poslední minutě srovnával na 29:29 hrající trenér Jordák. Následovalo 2 x 5 minut prodloužení, do kterého vstoupila Třeboň s několikanásobnou početní výhodou. I díky tomu po prvním části vedla 34:30 a překvapení pak dokonala až do konce postupem do semifinále domácího poháru.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 10, Kotlaba 7, Jordák 7/1

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 9/3, Horák 6, Kastner 5

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 145