28.11.2010 otevřeno: 2240 x

Jičín úspěšný v Třeboni

13. kolo ZUBR Extraligy je roztaženo do tří dnů po dvou utkáních. Nedělní část otevřelo střetnutí Hranic a Frýdku a i přes polevení v tempu v druhé půli zůstává vítězství v Hranicích. Večer pak uzavřeli kolo v Třeboni. Tady suverenním výkonem zabodoval Jičín.

ZUBR Extraliga - 13. kolo

Hranice – Frýdek-Místek 31:26 (18:9)

Od začátku utkání bylo tempo diktováno domácími, kteří momentálně okupují šestou příčku extraligové tabulky a v 10. minutě tak bylo skóre už 6:0 pro Hranice, když se konečně vzpamatoval ve frýdeckém dresu alespoň Meca. Technické chyby se sice kupily ve značném množství na obou stranách, lépe se však se ztrátami přece jenom vyrovnávali domácí. Navíc s několika úspěšnými zákroky přispěchal hranický gólman Kučerka a tak do poločasu narostl náskok domácích až na devět branek. Ve druhém poločase hra výrazně ztratila na atraktivitě. Hraničtí si sice udržovali stále poměrně vysoký odstup, závěr utkání už však vypustili. To umožnilo Frýdku dotáhnout se na pět branek.

Nejlepší střelci Hranic: Dolák 8, Weinttrit 5, Čadra 5

Nejlepší střelci Frýdku: Vacula 6, Petrovský 3, Meca 3, Unger3, Dyba 3, Hojník 3

Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 300

Hranický Jakub Šíra při střelba na branku Frýdku-Místku

Třeboň – Jičín 21:31 (10:19)

Souboj „sedmého s osmým“ se dnes odehrával v Třeboni. Domácím se od začátku méně dařilo a to jak v obrané tak v útočné fázi. Naopak téměř každá střela Jičínských končila za zády třeboňských gólmanů, a tak hostující tým o poločase vedl poměrně vysoko 19:10. Až na třináct branek pak narostlo vedení Jičína ve druhé půli. Po zbytek poločasu už si hosté jen hlídali vytvořený náskok. Navíc skvělý výkon v jejich brance předváděl gólman Veverka, který likvidoval pracně budované střelecké šance domácích a střelecky při chuti byl kanonýr Kraus, který zatížil své konto hned 13 brankami. Naprosto zaslouženě tak ze souboje tabulkových sousedů vyšel vítězně jičínský celek.

Nejlepší střelci Třeboně: Šulc 5, Kubík 4/1, Loskot 3, Brchaň 3, Jordák 3/1

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 13, Masák 4, Král 4/1

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3, vyloučení: 5 - 8, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 250