28.11.2010 otevřeno: 1381 x

Karviná v poháru vyřazena

Odvetné utkání třetího kola Poháru vítězů poháru dnes sehrála mistrovská Karviná. Z Mariboru si do něj přivezla šestibrankové manko, které se jí dnes bohužel nepodařilo vymazat.

3.kolo PVP – 2.utkání

Karviná – Maribor 28:33 (12:17), první utkání 22:28, postupuje Maribor
Do sestavy Karviné se vrátil zraněný Mrózek, ale ani jeho přítomnost neuchránila domácí od druhé porážky se slovinským soupeřem, která znamená stop účinkování Karviné v pohárové Evropě již po dvou zápasech.
První branku střetnutí vstřelil symbolicky nejlepší střelec prvního střetnutí, jediný legionář v dresu Mariboru Batinovic. Ten také českému celku v první třetině střetnutí dělal největší problémy, když byl schopný se prosazovat jak z prostoru spojky tak přihrávkami nacházet své spoluhráče. Karvinští házenkáři bohužel od samého počátku nedokázali se soupeřem držet krok. Již ve 12.minutě si trenér domácích Hanták musel vybrat oddechový čas, kdy na ukazateli svítil nepříznivý stav 3:7. Jeho svěřencům se ale ani nadále nedařilo překonávat kompaktní soupeřovu obranu, snažili se o střelbu přes vysoké hráče, kteří ale často blokovali karvinské střely, naopak z prostoru křídel se do zakončení vůbec nedostávali. Jediným, kdo se dokázal proti obraně Mariboru po celé utkání prosazovat, byl mladý Lyzwa, nakonec nejlepší střelec utkání s jedenácti brankami. Karviné ve druhé části první půle přestala fungovat i obrana a tak se nemohla dostat ke své velké zbrani rychlému protiútoku. Na straně Slovinců pozorně chytal Čudič, zatímco karvinští brankáři se dnes hned dvakrát vystřídali.
Již v poločase vedl Maribor o pět branek 17:12 a svůj náskok navyšoval i ve druhé půli. Ve 42.minutě po jedné z branek z rychlého útoku, která znamenala vedení soupeře již 25:15, sáhli domácí trenéři opět k vybrání oddechového času. Po něm následovala navíc přesilovka českého celku, který dokázal početní výhody využít ke snížení skóre na 19:25. Nutno přiznat, že Maribor již značně obměnil sestavu a i díky tomu se Karviné podařilo nakonec utkání dovést k přijatelnému výsledku 28:33.
Karviná se tak po druhé prohře s PVP loučí, Maribor postupuje do dalšího kola evropského poháru.
Komentář trenéra Josefa Hantáka: „náš soupeř zaslouženě zvítězil a postoupil do dalšího kola. Ukázalo se, jaký je rozdíl mezi českou a slovinskou soutěží. Především v individuálních činnostech jednotlivce nás předčili a ani náš nejlepší hráč Petrovský se nedokázal prosadit. Spokojen dnes mohu být snad jen s výkonem Lyzwy, který sehrál svůj životní zápas. Bohužel se k němu nikdo další nepřidal. Naše obrana celkem fungovala tak do 15.minuty střetnutí a soupeř, který dnes zahrál o 80% lépe než v prvním zápase, dokázal každé chyby využít.
Na jeho straně je určitě mnohem větší zkušenost, což se u nás dá říci snad jen o Romanu Farářovi. Právě zkušenost a herní jistota dnes vedla k vítězství Mariboru. Nám naopak šestibrankové manko svazovalo ruce, i když hráči chtěli v zápase zvítězit. Nebyl to náš uvolněný výkon jako v domácí soutěži.“

Sestava a branky Karviné: Drápal, Lefan - Hanisch, Vančo 1, Farář 1, Chudoba 4, Faith, Hanták 1, Mrózek 3/1, Petrovský 4/1, Požárek 2, Kalous, Monczka, Lyzwa 11/1
Nejlepší střelci Mariboru:Batinović 6/4, Kleč 5, Ivančič 4, Furlan 4
Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4, vyloučení: 2- 4, rozhodčí: Kiselev, Kiyashko (RUS), diváků:1000