27.11.2010 otevřeno: 1529 x

Extraliga má nového lídra, staly se jím Lovosice

Rozdělení tabulky na horní a dolní „šestku“ už se pomalu rýsuje, a tak v zápasech celků z opačných polovin tabulky, u kterých platí, že body v nich získané nakonec zřejmě nebudou započítávány do konečného součtu, jasně zvítězily papírově silnější celky.

ZUBR Extraliga – 13. kolo

Zubří – Přerov 33:20 (19:12)

Jen do 13. minuty a stavu 6:6 dokázali přerovští držet krok s vícemistrem. Potom Zubřané zapnuli na vyšší obrátky, přitvrdili obranu a z rychlých protiútoků začali navyšovat skóre. A když se rozstřílel i ostrostřelec Horký, nepomohlo Přerovu ani vyměnit v brance Kosatíka z Štolcara a už o přestávce prohrával výrazným rozdílem. Ve druhé půli hra ztratila na zajímavosti i na tempu. Domácí totiž drtivým nástupem navýšili své vedení již v 35. minutě na 21:12 a rezignovaní hosté utkání již jen dohrávali. Diváci se až do konce bavili již jen skvělými zákroky brankářů a parádičkami zuberského křídelníka Tomáše Míčkala.

Nejlepší střelci Zubří: Horký 8, Číp 8/1, Randýsek 6

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 7/1, Pernička 4, Plšek 3

Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 700

Brno – Lovosice 23:38 (11:15)

Lovosice se vezou na úspěšné vlně a ukázaly to i dnes. Na první branku si v jihomoravské metropoli počkali diváci až do čtvrté minuty, což bylo zásluhou především řady úspěšných zákroků obou gólmanů. Hned poté se však Lovosice v čele s kanonýrem Motlem dostaly do vedení (9. minuta, 5:1) a postupně svůj náskok navyšovaly. Brnu se střelecky příliš nedařilo, a tak jen se štěstím stáhlo nakonec šestibrankovou ztrátu na pouhé čtyři góly. Rychleji se po návratu z kabin podařilo zorientovat celku hostů. Ten zaskočil Brňany hned v úvodu rychlou sérií čtyř branek a rázem to bylo o osm gólů pro Lovosice. Navíc Šálek zamkl bránu a brněnský útok jen marně dotíral. Naposledy se domácí nadechli v 39. minutě, kdy je od soupeře dělilo jen pět branek, pak už si ale Lovosičtí dělali co chtěli. Dokonce i v oslabení zatížili skóre Brna dvěma úspěšnými střelami. V závěru působilo Brno už téměř rezignovaným dojmem, a tak si suverénní Lovosice po celozápasovém vedení odváží další vysokou výhru. Ta je vyhoupla do čela extraligové tabulky, o keré si to příští týden v domácím duelu rozdají s pražskou Duklou.

Nejlepší střelci Brna: Mičola 5/1, Křibík 5, Hubáček 4

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9/1, Berka 6, Brabec 5, Krahulík 5, Havlát 5/2

Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 320