24.11.2010 otevřeno: 1726 x

Dukla dosáhla na čelo tabulky, porazila úřadujícího mistra z Karviné

Šlágr kola dnes hostila pražská Ruzyně a fanoušci domácí Dukly dnes mohli být svědky veledůležitého vítězství Pražanů. Ti porazili dosavadního lídra tabulky z Karviné a podle skóre se ujímají vedení ZUBR Extraligy. O několik desítek kilometrů dále na jihozápad ubránila dva body před Kopřivnicí Plzeň.

ZUBR Extraliga - 13.kolo

Dukla – Karviná 32:28 (18:13)

O pozici lídra tabulky dnes bojovala na vlastní palubovce Dukla. Současný první celek tabulky z Karviné nevykročil proti silné Dukle zrovna nejlépe. V 9. minutě prvního poločasu vedli Pražané už 8:4 a jen zásahy Požárka s Petrovským držely hostující celek na dostřel tří branek od domácích. Ty jistil v bráně výborný Petržala, a tak do konce první půle přece jen zvládli sebevědomí Dukelští navýšit své vedení na poločasových 18:13. Ve 40. minutě se zdálo, že bude rozhodnuto, Karviná ztrácela na Duklu už sedm branek (17:24). Následující desetiminutovku však hosté především zásluhou Lyžwy s Chudobou vyhráli 8:1 a rázem bylo vyrovnáno (25:25). Dostat do vedení se ale Karvinským nepovedlo. O to se postarali především neomylný Krupa s Poláškem. Dukla dnes byla prakticky ve všech ohledech lepší a tak si po zásluze připisuje v dnešním souboji o prvenství v tabulce vítězství a rozhodující dva body.

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 8, Polášek 6, Landa 6/2

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 7, Petrovský 5/2, Chudoba 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 280

Plzeň – Kopřivnice 32:25 (17:9)

Plzeň si po čtyřech prohrách s předními celky tabulky konečně spravila chuť, byť na celku předposledním. Domácí diktovali tempo od úvodních minut, překvapivě však záhy polevili a rázem je Toms dotahoval na rozdíl jediné branky (11. minuta 6:5). Potom však Motlík zamknul svou svatyni a do poločasu tak domácí velmi lehce navýšili své vedení na osm branek. V polovině druhého poločasu si domácí opět vybrali slabou chvilku a umožnili tak Kopřivnici v čele s Aspridisem stáhnout jejich luxusní desetibrankové vedení na pouhé tři branky. Závěr utkání pak ale opět patřil Plzeňským a jejich střelecké exhibici. Aspridis se stále ještě snažil opět nabyté nelichotivé destibrankové manko stáhnout, přesto se však ukazatel skóre v závěru ustálil na stavu 32:25.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 11/1, Soukup 7, Škvařil 7

Nejlepší střelci Kopřivnice: Aspiridis 8/6, Kolmajer 4, Střelec 3, Hanzelka 3, Gřes 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 9/7, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 610