21.11.2010 otevřeno: 2075 x

Zuberská tvrz letos poprvé padla

V televizním utkání mohli být diváci svědky dalšího oslabení valašského celku. Bechný si obnovil zranění kolene a o několik minut později ho na lavičku marodů následoval Stržínek. Oslabené Zubří tak podlehlo doma Dukle. Naopak další body zůstaly na domácích moravských palubovkách, a to v Hranicích a Přerově.

ZUBR Extraliga - 12. kolo

Hranice- Jičín 32:17 (17:10)

Hranice si v domácím utkání s Jičínem po nevýrazných výsledcích v předchozích dvou kolech konečně spravily chuť a svého soupeře s přehledem přehrály. V souboji o první šestku extraligové tabulky byli hráči Cementu lepší od první minuty. Skvěle podporovaní vynikajícím Kučerkou v brance valili na branku Jičína jeden rychlý útok za druhým. Na druhé straně dokázal odpovídat snad jedině aktivní Naimann. Souboj jičínských spojek s neprůstřelným Kučerkou pokračoval i ve druhém poločase, po většinou však byl úspěšnější domácí gólman. Toho využívali Hraničtí k navyšování náskoku, přičemž střelecky se dařilo především mladému Weintrittovi.

Nejlepší střelci Hranic: Weintritt 7, Dolák 7, Galus 6/2

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 9/3, Masák 2, Groh 2, Kraus 2

Sedmimetrové hody:, vyloučení:, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 350

Jakub Dolák (u míče) byl nejepším střelcem domácím proti Jičínu

Zubří – Dukla 24:26 (14:12)

Po velmi tvrdém utkání Dukla nakonec vykradla zuberskou tvrz. Po celých padesát minut drželi však vedení na své straně domácí. Rytmická a pohledná hra udržovala Zuberské ve vedení v prvním poločase o pět (9:4), ve druhém poločase až o šest branek (19:13). Rozhodčí nechali Duklu přitvrdit obranu a rozhodujícím okamžikem utkání bylo kromě obnovení zranění Bechného ve 2. minutě obdobné zranění kolene Stržínka v 40. minutě. Takto oslabený kádr Zubří proti kompaktní a tvrdé obraně Dukly se již nedokázal střelecky prosadit, naopak zuberský odchovanec Krupa v dukelském dresu se stal katem svých bývalých spoluhráčů. Ve spolupráci s Poláškem otočili v posledních pěti minutách skóre utkání na stranu hostů.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 7/4, Stržínek 6, Mika 4

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 5/1, Horák 4, Kastner 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 980

Přerov – Frýdek-Místek 32:29 (19:16)

Pro oba celky bylo utkání velice důležité. Bylo jasné, že body z tohoto duelu se budou započítávat do bodového zisku budoucích soupeřů z dolní šestice, a tak se mírně nervózní, ale vyrovnaný první poločas nesl v neobyčejně svižném tempu. Rychlé protiútoky, vybojované míče, množství technických chyb a také řada více či méně připravených střel znamenala bohaté poločasové skóre 19:16. Dlouho tak nebylo v Přerově rozhodnuto, hosté z Frýdku se domácím stále drželi na dostřel dvou tří branek. Nakonec však 32 gólů aktivního přerovského útoku taženého kanonýrem Kavkou stačilo na konečné vítězství.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9, Kovařík 6, Plšek 5

Nejlepší střelci Frýdku: Unger 5, Dyba 5/2, Hes 3, Hojník 3

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2, vyloučení: 4 – 5 (přímá ČK Dyba), rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 251