20.11.2010 otevřeno: 1477 x

Karviné nevyšel závěr, veze si šestigólové manko

Úvodní duel třetího kola Poháru vítězů poháru mají za sebou házenkáři Karviné. Ti se představili na půdě slovinského soupeře RK Maribor Branik a tři čtvrtiny utkání se jim dařilo držet vyrovnanou partii.

Pohár vítězů poháru – 1.utkání

RK Maribor Branik – HCB OKD Karviná 28:22 (15:13)

Jak jsme již avizovali, odcestovali karvinští hráči na pohárové utkání v omezené sestavě. Ze zdravotních důvodů do Slovinska neodjeli Sliwka, Mrózek ani Heinz, zdravotní problémy trápily také Hantáka, ale ten nakonec do utkání nastoupil.

Začátek utkání byl oboustranně vyrovnaný, pak se ale začali prosazovat více domácí a naopak Karviné se příliš nedařilo v koncovce. To mělo za následek dvoubrankové vedení Mariboru 9:7, které později narostlo už na rozdíl pěti branek 14:9. Za tohoto stavu vytřídal trenér Hanták brankáře Drápala a do hry poslal Lefana. Jeho zákroky a zpřesnění hry Karviné pomohly ke snížení náskoku soupeře na poločasových 15:13 pro Maribor.

Vstup do druhé půle se vydařil českému celku, který brzy srovnal hru a poprvé se díky brance Faitha dostal do vedení. Dvě branky Petrovského v řadě pak znamenaly náskok 19:17 pro Karvinou. Domácí házenkáři ale opět zabojovali ve snaze vytvořit si do odvety co největší brankový náskok. V 50.minutě se jim podařilo otočit stav utkání na 24:22 a karvinský trenér Hanták si vybral oddechový čas. Bohužel ani ten nevedl ke zvratu, naopak byli to čeští hráči, kteří byli vylučováni a domácím se i díky přesilovým hrám dařilo navýšit náskok již na 27:22. Karviná navíc v posledních deseti minutách ani jednou neskórovala! Maribor k tomu přidal osobní obranu na střelce Petrovského a nakonec Karvinou porazil o šest branek 28:22.

Prohra o šest branek určitě není neřešitelnou pozicí do odvety, je jen škoda nepovedeného závěru zápasu, kdy se českému týmu nedařila střelba a toho využili domácí k otočení skóre a vývoje zápasu. Druhý zápas se hraje v neděli 28. listopadu v 10:30 ve sportovní hale v Karviné.

Komentář trenéra Karviné Martina Kostelníka: „je to obrovská škoda, protože určitě bylo reálné dnes v Mariboru zvítězit. Nyní nám nezbývá než soupeře doma porazit minimálně stejným rozdílem, o což se samozřejmě budeme snažit, neboť chceme postoupit do dalšího kola. O výsledku rozhodla nevydařená poslední čtvrtina utkání, kdy jsme byli třikrát vyloučeni, soupeř vytáhl obranu a osobně hlídal Petrovského. Našim mladíkům se pak roztřásly ruce, začali zmatkovat a dělat zbytečné chyby. Toho samozřejmě soupeř využil i přes výborný výkon Lefana v brance.“

Sestava a branky Karviné: Drápal, Lefan - Vančo, Kalous, Kružík, Petrovský 8, Lyžwa, Monczka 2, Chudoba 2, Faith 4, Hanisch, Farář, Požárek 2, Hanták 4

Nejlepší střelci Mariboru: Batinović 9, Razgor 5, Ostir 3

Rozhodčí: Brkic, Jusufhodic (AUT)