20.11.2010 otevřeno: 1510 x

Lovosice slaví osmou výhru v řadě, zdolaly Plzeň

Dvě utkání 12. kola dnes měla na programu ZUBR Extraliga. Že se z Lovosic body nevozí, si ověřil i dosavadní černý kůň soutěže z Plzně, který si odváží domů překvapivě vysokou porážku. Naopak další dva cenné body si odváží z Kopřivnice Třeboň.

ZUBR Extraliga – 12. kolo

Lovosice – Plzeň 33:22 (16:9)

Čtvrtou prohru v řadě si odváží Plzeň z Lovosic. Tentokrát však nebyl rozdíl tak těsný jako na palubovkách minulých silných soupeřů v Zubří, Karviné a v domácím souboji s Duklou. Vyrovnané utkání se v Lovosicích hrálo jen v prvních deseti minutách, pak Motl technickou střelou z křídla nastartoval motor domácích a Severočeši začali navyšovat vedení. V patnácté minutě už ztrácela Plzeň čtyři branky (10:6 pro domácí), Berka i přes osobní obranu pak ve spolupráci s Šumou a Motlem vypracoval až osmibrankové vedení. Ve druhém poločase držel Plzeň nad vodou zkušený gólman Motlík, ani jeho čarování na hranici bezpečnosti (zásahy do hlavy) však hosty nezachránilo od vysoké porážky 22:32. V souboji Motl - Motlík bylo totiž až příliš často úspěšnější reprezentační křídlo. Plzeň však srdnatě bojovala až do samotného závěru.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Šuma 6/2, Berka 5

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 7/1, Bečvář 6/1, Škvařil 2, Tonar 2, Soukup 2, Vinkelhöfer 2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 753

Vynikající návštěva sledovala utkání mezi Lovosicemi a Plzní

Kopřivnice – Třeboň 29:31 (14:17)

Rychlé protiútoky a agresivnější hra Třeboně znamenaly až tříbrankové vedení hostů 8:5 ve 13. minutě.Ve 24. minutě se krátce do vedení probojovali domácí, jimž k vyrovnání pomohly výborné zákroky nováčka v brance Davida Petra, přesto si však před odchodem do kabin zvládli Třeboňští vytvořit uklidňující tříbrankové vedení. Druhý poločas sice zahájila řada technických chyb, v polovině druhého poločasu však přesto hosté stále vedli a to až o pět branek. Domácí se snažili obměnit sestavu jak jen mohli, opět sáhli i po výměně gólmana. Odpočinutý Čapek si sice připsal řadu pěkných zákroků, nicméně i přesto ještě v poslední minutě ztrácel jeho tým na hosta z jihu Čech tři branky. Závěrečný gól Martina Střelce tak znamenal pouze kosmetickou korekci skóre a hosté tak v tabulce přeskakují Brno.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 10/2, Gřes 3, Hanzelka 3, Kichner 3

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 7/3, Loskot 6, Jordák 6

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300