13.11.2010 otevřeno: 2195 x

Ve šlágru kola úspěšnější Karviná

V 11. kole se žádné překvapení nekonalo, všechny body zůstaly na domácích palubovkách. Nejvyrovnanější utkání viděli diváci v Kopřivnici, zajímavé utkání se konalo i v Karviné. Zato v Jičíně, Lovosicích, v Zubří i na Dukle měly zápasy jednoznačný průběh.

ZUBR Extraliga - 11.kolo

Dukla – Přerov 44:26 (22:12)

Utkání v Praze mělo jednoznačný průběh. Od prvních minut dominovala Dukla a ať se snažil hostující trenér Frank točit sestavou i brankáři sebevíc, brzy byl rozdíl ve skóre desetibrankový. Druhý poločas se prakticky jen dohrával, na hřišti se objevili v podstatě všichni hráči z laviček, včetně mladého gólmana Dukly Suchého. Chvíli to na Podvinném Mlýně zavánělo padesátkou, tu ale Přerov, kterému nepomohlo ani 14 branek ostrostřelce Kafky, nakonec odvrátil.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 7, Krupa 5/4, Kotrč 5

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 14/2, Krupa 5/4, Pernička 4/1

Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/2, vyloučení: 4 – 8 (přímá ČK Pernička), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 210

Lovosice – Třeboň 40:24 (21:8)

Třeboň na severu Čech nedokázala překročit svůj stín a zabojovat o účast v horní šestce extraligové tabulky. Naopak domácí tažení reprezentantem Motlem brzy vedli 5:0 a už v 10. minutě si pak brali hosté time-out. Ten však k obratu v zápase nevedl, jen trochu přibrzdil brankostroj domácích. I tak to bylo v poločase o 13 branek. Proto si mohli v Lovosicích diváci prohlédnout ve hře všechny hráče obou celků a v poklidné atmosféře zhlédnout pěkné akce na obou stranách. Ve skvělé formě se představil především již zmiňovaný Motl, autor deseti branek.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Jelínek 5/1, Krahulík 4, Šuma 4, Chroustovský 4/1, Havlát 4

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 7/1, Kotlaba 6/2, Loskot 4, Jordák 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 500

I dnes se stal Jiří Motl nejlepším střelcem domácích Lovosic, když v utkání proti Třeboni vstřelil deset branek

Karviná – Plzeň 25:24 (10:10)

Západočeši přijeli na sever Moravy po prohrách na Dukle a doma se Zubřím konečně opět bodovat. Karviná však body doma jen tak nerozdává a tak bylo k vidění vyrovnané utkání. V zápase jednoznačně dominovaly obrany nad útoky, skvěle chytali všichni gólmani, jak domácí Drápal, tak hostující Motlík s Bavlnkou, a tak zářilo na ukazateli skóre o poločase hubených 10:10. Drama jako z pera Shakespeara pokračovalo i v druhé půli. Oba soupeři se tahali o vedení, maximálně však jednobrankové. O výsledku utkání se rozhodlo v posledních šesti minutách. Domácí prokázali větší bojovnost i touhu po vítězství a přestože hosté dali v posledních 30 sekundách dvě branky, body zůstaly v Karviné.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 9/4, Vančo 4, Požárek 4

Nejlepší střelci Plzně: Šik 6, Bečvář 5, Linhart 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 5 (ČK Hanták) - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 892

Kopřivnice – Hranice 28:27 (12:11)

Až do 20. minuty udávali tón severomoravskému derby hosté. Kopřivnice stále jen dotahovala a právě ve 20. minutě vyrovnával Kichner. Potom to byli naopak domácí, kteří otočili skóre zápasu na 12:9 a donutili hostujícího trenéra Hegara vzít si oddechový čas. Hranicím se i díky taktické domluvě podařilo do poločasu snížit na rozdíl jediné branky. Druhá půle byla jako na houpačce. Kopřivnice vždy vedla o jednu-dvě branky a hosté vždy korigovali. Tak to bylo celých druhých 30 minut. Když v šedesáté minutě Kolmajer ze sedmičky zvýšil na 28:26, dokázali ještě hosté Bajgarem korigovat na 28:27. Víc už v hektickém závěru nestihli, a tak si ze zápasu, který si zasloužil remízu, odnášejí dva body šťastnější domácí.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 10/1, Gřes 4, Hanzelka 3

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7, Pavlíček 5, Čadra 5, Bajgar 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 300

Jičín – Frýdek-Místek 32:19 (17:8)

První branku v Jičíně viděli diváci do sítě domácích ve 2. minutě z ruky Vaculy. To ale bylo naposledy, kdy Frýdečtí v Jičíně vedli. Domácí vzápětí vyrovnali a pak utěšeně navyšovali vedení až na devíti gólový poločasový rozdíl. V této činnosti vynikal především Jan Vocásek, který již v první půli umístil za záda jinak vynikajícího gólmana hostí Šoltése sedm branek. I v druhé části byli lepší domácí a postupně navyšovali vedení až na rozdíl 14 branek (46. min. Kraus 26:12). Tento rozdíl se pak už téměř nezměnil a zápas se dohrál v poklidu.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7, Kraus 7, Rychna 5/3

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6/2, Unger 3, Vacula 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 500

Zubří – Brno 38:28 (22:18)

Domácí se v posledních zápasech vrátili k agresivní obraně 2-4 a ta jim přináší body. Se stejnou taktikou vyrukovali i na soupeře z Brna a byla účinná. Zubří brzy vedlo 8:3 a vypadalo to na jasný zápas. Po time-outu hostů však Brňané, v jejichž řadách byl k neudržení především zuberský odchovanec Mičola, dokázali vyrovnat (23. min. 14:14). Závěr první půle však opět patřil zkušenějším domácím. Ani ve druhém poločase Zubří od aktivní obrany a poloosobky na nejlepšího střelce Brna Hastíka neupustilo a postupně svůj náskok navyšovalo (49. min. 25:15). Hosté sice bojovali a vytvářeli si i šance, rozhodující v těchto chvílích byl však výkon brankařů. Zatímco domácí Malina odvedl svůj vysoký standart, hostující gólmani často nedokázali polapat ani povinné střely. Zbytek zápasu tak již byl jen otázkou výše rozdílu skóre.

Nejlepší střelci Zubří: Číp 15/4, Jurka 4, Horký 4

Nejlepší střelci Brna: Mičola 10/4, Ondráček 5, Hastík 4/2

Sedmimetrové hody: 4/4 – 9/7, vyloučení: 9 – 6 (přímá ČK Hastík), rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 850