10.11.2010 otevřeno: 2564 x

Frýdek se odlepil ode dna tabulky, poslal na něj Kopřivnici

V souboji celků z dolní části tabulky konečně zabodoval Frýdek-Místek. Zubří jen těsně překonalo Plzeň, za to Dukla nedala Brnu šanci. I takové bylo středeční 10. kolo ZUBR Extraligy.

ZUBR Extraliga – 10. kolo

Frýdek-Místek – Kopřivnice 37:25 (20:9)

Na svého dnešního soupeře si poslední tým tabulky věřil a do souboje vlétl plnou parou. Po osmi minutách už vedl nad Kopřivnicí, od které ho dělil v pořadí jediný bod, 6:1 a své vedení navyšoval dál. V utkání byl dnes jednoznačně lepším celkem, a tak na něj Kopřivnice ztrácela o poločase už celých jedenáct branek (20:9). Během třetí patnáctiminutovky zvládli domácí prohloubit propast ještě o dalších pět branek (45. minuta 30:14) a navíc jejich branku hájil výborný Šoltés, na jehož výkony hledali Kopřivničtí recept jen těžce. Naopak Holbein s Hojníkem byli při chuti a tak vítězství dnes zůstává ve Frýdku.

Nejlepší střelci Frýdku: Holbein 6, Hojník 6/1, Vacula 4, Meca 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 4, Hardt 4, Gřes 4/2

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 446

Kopřivnický trenér Libor Hrabal má svým svěřencům i nadále co vysvětlovat..

Plzeň – Zubří 23:24 (12:14)

První branka ve 4. minutě a to v síti domácích, maximálně vyrovnaná hra a poločasový výsledek 12:14. Tak se dá shrnout první třicetiminutovka utkání v Plzni, kde domácí hostili soupeře z Valašska. Zubří vstřelilo gól a domácí hned odpověděli. Hosté si zvládli vytvořit dvoubrankový poločasový náskok opravdu až v poslední minutě před odchodem do šaten. Plzenští se horko těžko probojovávali přes koncentrovanou zuberskou obranu, střely Valachů pak často končily v rukou domácího brankáře Motlíka. V podobně vyrovnaném duchu se nesla i první desetiminutovka druhé půle, pak však domácí zásluhou Šika, Šetlíka a Soukupa šli do tříbrankového vedení a trenér Mika sáhl po záchranné brzdě time-outu. Ještě deset minut před koncem ztráceli hosté na svého soupeře čtyři branky, nakonec jsou to však přece jen Zubřané, kdo si odváží z vyrovnaného zápasu dva body. V nervydrásajícím závěru nedokázali domácí přesto, že je stále držel nad vodou výborný Motlík, vsítit vyrovnávající gól.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 5/3, Vinkelhöfer 4, Soukup 3, Brykner 3
Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 6, Jurka 5, Randýsek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 1000

Tvrdý souboj probíhal na palubovce Plzně, která nakonec nestačila na celek Zubří

Brno – Dukla 27:39 (13:19)

Dukla v Králově Poli vůbec nezaváhala. Potíže jí domácí střelci dělali jen v úvodních minutách. Ještě v 15. minutě bylo skóre vyrovnané 7:7. Pak už se vedení chopili Pražané a postupně jej navýšili až na poločasových šest branek. S dukelskými střelami si neporadil v brněnské brance ani Schwarzer ani Novotný a hosté navyšovali své vedení především z rychlých útoků po chybách domácích. Navíc tvrdá obrana Dukly sice pravidelně plnila její lavičku vyloučenými, ale také bránila brněnským střelcům v zásadních odpovědích. Až dvanácti brankový rozdíl svítil během druhého poločasu na ukazateli skóre, a tak dnes naprosto zaslouženě putuje vítězství na Duklu.

Nejlepší střelci Brno: Hubáček 7/4, Zima 5, Hastík 4, Mičola 4

Nejlepší střelci Dukla: Kastner 7, Kotrč 7, Piskač 5, Polášek 5

Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 410

Hranice – Lovosice 23:29 (11:14)

Ve vedení se v první půli dlouho střídaly oba týmy. V osmnácté minutě vedli o dvě branky domácí, o poločase už však dominovali utkání hosté s tříbrankovým náskokem. Technické chyby se vyskytovaly ve značné míře především u domácích hráčů, hostující tým táhl do boje především reprezentant Motl. Ten pak čaroval i ve druhém poločase, kdy Lovosičtí tlačili Hranice ke zdi. Ti ani hnáni fanoušky nedokázali adekvátně odpovídat a nezachránil je ani dobře hrající Šíra. Ve druhém půli už jasně vedly Lovosice a domácí se nepřiblížili přes technické chyby na víc než tři branky. Dva body si tak i dnes odváží na sever Čech hostující celek, v jehož dresu zářil Motl se třinácti brankami, sedmi góly přispěl k výhře také nestárnoucí Šuma. Domácí v první půli držel brankář Kučerka, který Lovosicím zneškodnil i tři sedmimetrové hody.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Indrák 5, Šíra 4, Pavlíček 4/2

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 13, Šuma 7, Škvařil 3

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváci: 400

Vladimír Šuma (Lovosice) pomohl svému týmu k dalšímu vítězství sedmi brankami

Přerov – Jičín 29:27 (13:13)

Další drama se dnes konalo v Přerově a nakonec se šťastným koncem pro domácí. Tříbrankové vedení z úvodu první půle se do přestávky smrsklo na pouhou jednu branku a nakonec dokonce na poločasový „křížek“. V první patnáctiminutovce druhé půle pak ale vedení patřilo soupeři z Jičína. Podle stejného scénáře jaký panoval v první půli se ale tříbrankové vedení opět smrsklo na remízový stav 22:22 ve 48. minutě. Naštěstí pro domácí pak rychlá akce Kovaříka a následně přidaný gól z ruky Perničky překulily vedení opět na stranu Přerova a tak si Přerov připisuje po delší době další dva body.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 8/5, Kavka 7, Plšek 7

Nejlepší střelci Jičína: Krasu 5, Bareš 4, Vocásek 4

Sedmimetrové hody: 6/1 – 4/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 300

Předehrávka: Třeboň - Karviná 32:43 (15:21)