7.11.2010 otevřeno: 1882 x

Plzeň Podvinný Mlýn opět nedobyla

Dvěma dopoledními zápasy se dnes dohrálo 9. kolo. Na Dukle to zavánělo remízou, ale poslední krok k bodu Plzeň nezvládla. Karviná si pak doma poradila s Hranicemi, ačkoliv i tady byli diváci svědky poměrně vyrovnaného utkání.

ZUBR Extraliga - 9.kolo

Dukla – Plzeň 24:23 (11:10)

Až v 8. minutě a za stavu 5:0 pro Duklu se podařilo Plzni přibrzdit rozjetý pražský rychlík. A to to mohlo být ještě horší, kdyby branku hostů nehájil výborný Motlík. Plzeň pak postupně ukrajovala z náskoku domácích, ale proti konsolidované dukelské obraně a skvělému Petržalovi to měla hodně těžké. O poločase tak Dukla stále vedla, i když jen o jedinou banku (11:10). V prvních deseti minutách druhé půle doplatila Plzeň na přehnaně tvrdou hru a často hrála v oslabení, několikrát až o dva muže v poli. To umožňovalo Dukle udržovat dvou až třígólový náskok. Mezi 40. a 50. minutou však došlo k obratu ve skóre a poprvé v utkání poslal Král Plzeň do vedení střelou ze sedmimetrového hodu. Rozdíl postupně narostl až na tři branky (53. minuta 19:22 pro hosty). V závěru zápasu ale Plzeň trestuhodně utkání ztratila, když v 56.minutě střetnutí vedla ještě 23:20! Neproměněná vyložená šance ale nastartovala domácí, kteří čtyřmi brankami vydolovali již téměř ztracené vítězství 24:23.

Nejlepší střelci Dukly: Landa 7, Horák 4, Krupa 4, Kastner 4

Nejlepší střelci Plzně: Škvaříl 6, Bečvář 4, Brykner 4, Král 4/4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4, vyloučení: 6 – 6 (ČK Šindelář), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 225

Karviná – Hranice 24:20 (12:10)

I v Karviné vykročil do utkání lépe domácí celek (7. minuta 5:1) a vedení minimálně o tři branky si udržoval prakticky po celý poločas až do poslední dvouminutovky, kdy se Hranickým podařilo i přes skvělé výkony domácího brankáře Drápala ztrátu lehce zkorigovat. Při střelecké chuti byl v hranickém dresu především Pavlíček. Tomu se krátce po příchodu z kabin po přestávce podařilo srovnat a domácí začali dělat chyby. Řada neproměněných střeleckých příležitostí, výborné obrany a skvělí brankáři, ale také velké množství technických chyb. To vše činilo z dnešního utkání zápas poměrně chudý na branky. V 50. minutě už se ale vedení definitivně přehouplo na stranu domácích a Karviná pak do konce utkání zvládla rozdíl navýšit na čtyři branky.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7, Faith 4, Kružík 4, Petrovský 4

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5/2, Bajgar 4, Indrák 3, Pavlíček 3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/2, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, vyloučení: 836