2.11.2010 otevřeno: 1440 x

Karviná v předehrávce nadělila další čtyřicítku

V netradičním čase v úterý večer se k předehrávce 10. kola sešli na jihu Čech hráči Karviné a Třeboně. Karviná dostála roli favorita a nadělila Třeboni vysokou porážku. Nic méně i dvaatřicet branek v karvinské síti je víc, než na co jsme zvyklí.

ZUBR Extraliga – 10. kolo, předehrávka

Třeboň – Karviná 32:43 (15:21)

Až do 24. minuty se drželi domácí neustále v těsném závěsu za svým papírově úspěšnějším soupeřem a nedovolili mu odskočit na víc než dvou maximálně tříbrankový rozdíl. Přetahovaná však brzy přestala hostujícího trenéra bavit a během time-outu (24. minuta 13:14) naordinoval svým svěřencům úspěšný postup do dalších okamžiků. Šňůra sedmi branek zejména z ruky Petrovského a Lyžwy a rázem byl stav 21:13. Nelichotivý stav se pak podařilo Měchurovi s Brcháněm v poslední minutě první půle zkorigovat. Domácí kupili technické chyby a ty Karviná bez milosti trestala z rychlých protiútoků. Nicméně i Třeboňští zvládli dostat za záda gólmana Lefana slušnou dávku střel. Během prakticky celého druhého poločasu se dařilo Jihočechům odpovídat na akce hostů a síť se zachvívala rovnoměrně na obou stranách. Ale desetibrankový rozdíl se domácím nepodařilo dotáhnout ani z daleka, a tak dnes podlehli poměrně jednoznačně Karviné 32:43.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 8, Loskot 7/1, Šulc 4

Nejlepší střelci Karviné: Kružík 7, Petrovský 7, Vančo 5, Kalous 5, Požárek 5/1

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 200