31.10.2010 otevřeno: 1541 x

V souboji tabulkových sousedů zvítězil nováček z Brna

I přes reprezentační přestávku mohli dnes diváci ČT4 sledovat polední utkání mezi sousedy v tabulce, Královým Polem a Přerovem.

ZUBR Extraliga – 9. kolo, předehrávka

Brno – Přerov 29:25 (16:12)

Oba celky si předsevzaly zlepšit obrannou činnost, protože v dosavadním průběhu sezóny dostávají příliš mnoho branek. Brno tak vyrukovalo na svého soupeře s důslednou obranou 0-6, která se nakonec ukázala jako úspěšnější než osobní obrana, kterou nasadil Přerov proti nejlepšímu střelci Brna Hastíkovi. Přerovu navíc citelně chyběl Vyjídák a málo se na hřišti objevoval Kavka. To všechno v kombinaci s neproměněnými sedmičkami a řadou technických chyb bylo příčinou jak úvodního suverénního vedení domácích 6:1, tak i poločasové ztráty Přerova 12:16. Podobný průběh měl i druhý poločas. Brno si v úvodu vytvořilo až sedmibrankové vedení, v 19. minutě ztrácel Přerov ale jen tři góly. Na víc už však hosté neměli. Na obou stranách se to hemžilo technickými chybami a v závěru se ukázalo, že Brno přece jen disponovalo širší lavičkou.

Nejlepší střelci Brna: Hastík 6/3, Mičola 4, Hubáček 4

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 6/4, Kavka 4/4, Valášek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 10/8, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 300