28.10.2010 otevřeno: 1572 x

Karviná další překvapení nepřipustila

K předehrávce 12. kola ZUBR Extraligy zavítalo dnes do Karviné Královo Pole. V řádném termínu bude totiž Karviná sehrávat utkání Challenge Cupu proti Mariboru. Domácí ve značně obměněné a oslabené sestavě přece jen dokázali udolat nováčka soutěže a po dvou domácích remízách a těsném vítězstvím ve Frýdku si připisuje další dva body.

ZUBR Extraliga - 12. kolo, předehrávka

Karviná – Brno 38:30 (22:18)

Trenér Hanták se v dnešní předehrávce musel odejít bez řady hráčů, kteří se účastnili některé z řady reprezentačních akcí. Chyběla například opora Petrovský, Požárek, Hanisch, Chudoba či Adamík. K absencím patřil rovněž zraněný Sliwka a Hanták ml. Domácí tak musel v podvečerním zápase posílit sekretář klubu Farář či junior Dudek. Možná právě změny v sestavě byly důvodem, proč Brno v 9. minutě vedlo už 7:4. V 15. minutě už dokázali domácí srovnat na 9:9 a hosté jen tak tak zvládli držet krok. Do poločasu pak odcházeli s čtyřbrankovou ztrátou. Zlomovým okamžikem byl pak počátek 2. poločasu, kdy hosté čtyřikrát inkasovali a Karviná tak utekla svému soupeři až na sedm branek (33. minuta 26:18). Sedmi až osmibrankový náskok si udrželi domácí prakticky po celý zbytek poločasu, přičemž střelecky se dařilo především Lyžwovi, v brance pak gólmanovi Lefanovi, v dresu hostů kanonýru Hastíkovi. Karviná se tak konečně dočkala domácí výhry a dalších dvou bodů.

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 10, Mrózek 6, Kružík 6, Vančo 6

Nejlepší střelci Brna: Hastík 10, Hubáček 4, Chýlek 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí:, diváků: 683