24.10.2010 otevřeno: 2631 x

Jičín ztratil domácí neporazitelnost, Kopřivnice dosáhla na první body

Nedělní utkání osmého kola ZUBR Extraligy přinesla nejedno překvapení. První porážku na domácí palubovce utržil Jičín, Přerov pak doma poměrně jasně podlehl Kopřivnici, která tak konečně umazala nulu na svém kontě. Večer pak Karviná obhájila těsně roli favorita proti Frýdku-Místku.

ZUBR Extraliga - 8.kolo

Jičín – Lovosice 28:33 (16:14)

V televizním utkání se dnes dopoledne představily Lovosice na palubovce Jičína. Od začátku utkání vyrukovali hosté na svého soupeře s velmi tvrdou obranou, na kterou hledali domácí těžko recept. Především Brabec kolem sebe rozdával rány a lovosickou branku navíc hájil výborný Kylíšek. Přesto si domácí prakticky celý první poločas udržovali jedno až dvoubrankový náskok, který měli v závěru první půle možnost navýšit, když po faulu na Vocáska hrál Jičín dvojnásobnou přesilovku. Unáhlená střelba z nepřipravených pozic však nevedla k zásadnějšímu gólovému zisku a do kabin se tak odcházelo za stavu 16:14. V polovině druhé půle ale dokázali Lovosičtí vyrovnat na 22:22 a v zápětí po chybě domácích se dokonce dostali do vedení. Navíc je podržel gólman Šálek a Lovosice rázem vedly 24:22. To rozhodilo obranu domácích, a tak ve 23. minutě činil rozdíl mezi celky už 4 góly ve prospěch hostů a domácí trenér sáhl po time-outové záchraně. Přesto však hosté dále navyšovali svůj náskok a čtyři minuty před koncem vedli po střele Motla a po sedmimetrovém hodu proti domácí brance dokonce o šest branek. Po drobné korekci ze strany Jičína si nakonec první dva body uloupené v jičínské hale odváží Lovosice.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 6, Bareš 4, Babák A. 4, Kraus 4

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Chroustovský 6/2, Berka 5, Krahulík 5

Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600

Jiří Motl při střelbě na jičínského brankáře Filipa Veverku

Přerov – Kopřivnice 25:30 (16:17)

V prvních minutách utkání se vedení chopili hosté z Kopřivnice a to především zásluhou četných zákroků brankáře Poura, na kterém si řada přerovských střelců málem vylámala zuby. V 6. minutě už ale bylo srovnáno na 4:4 a domácí se začali pomalu dostávat do mírného vedení. Brankový náskok si ale oba celky přehazovaly doslova jako horký brambor a žádný ze soupeřů si během prvního poločasu nedokázal vytvořit víc než dvoubrankový náskok. Ovšem už v úvodu druhé půle zápasu se vedení chopili Kopřivničtí a nepustili jej ze svých spárů po zbytek utkání. Mezi 35. a 45. minutou se domácí přes veškerou snahu nevzmohli ke gólovému zakončení, a tak byl stav v půlce druhého poločasu už zásadních 17:24. Tomu nedokázal zabránit ani Štolcar, který v brance domácích nahradil v úvodu zápasu dobře chytajícího Kosatíka. Sedmibrankový rozdíl pak děsil osazenstvo domácí haly prakticky po celý zbytek utkání. Až v poslední minutě se Kavkovi s Valáškem podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre, přesto však Přerov nedokázal dostát roli mírného favorita v dnešním utkání a Kopřivnice tak dnes konečně dosáhla na první body!

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 7, Pernička 5, Valášek 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 6, Kolmajer 5, Hanzelka 5

Sedmimetrové hody: 2/0 - 0/0, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 246

Frýdek - Místek – Karviná 25:26 (11:11)

Gólově chudé ale velmi vyrovnané utkání dnes sledovali diváci ve Frýdku. Lepší nástup do utkání se vyvedl favoritovi z Karviné, už v 11. minutě ale poslal domácí do vedení Hes a až do 17. minuty pak byli domácí pořád o krok napřed před Karvinskými. Celkový součet branek, jež padly v prvním poločase, byl pouhých dvaadvacet, což mají na svědomí do velké míry především skvělé výkony jak domácího Šoltése, tak karvinského Drápala. Domácí házenkáři se v úvodu druhé půle dostali do vedení 15:13, ale čtyřmi brankami v řadě se Karviné podařilo otočit na 17:15. I nadále ale ve výborném výkonu pokračoval Šoltés, aby Dyba s Hesem v poslední minutě svými střelami zápas zdramatizovali do stavu 25:26. Těsným rozdílem pak Karviná také zvítězila, ale domácí dnes opět předvedli, že se herně zvedají a vylepšují si nálepku získanou v prvních kolech.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 5, Holbein 5, Pernický 4/3, Hojník 4/2

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 7, Petrovský 6, Kružík 4

Sedmimetrové hody: 10/6 - 0, vyloučení: 1 - 6 (ČK Kružík), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 564