23.10.2010 otevřeno: 2061 x

Brankostroj Plzně v Králově Poli

ZUBR extraliga dnes načala 8. kolo a všechny zápasy dopadly podle papírových předpokladů. Jediným malým překvapením byla hrozící padesátka v brněnské hale, kde si s chutí zastřílela Plzeň.

ZUBR Extraliga - 8. kolo

Brno – Plzeň 28:45 (14:22)

Plzeň přijela do Brna potvrdit roli jednoho z favoritů soutěže a ukázat, že domácí prohra s Hranicemi v předminulém kole byla jen výjimečným zakolísáním. Od prvních minut bylo jasné, kdo dnes bude udávat tón utkání. Plzeň navyšovala skóre neomylnými střelami Bryknera a Linharta, zatímco pro domácí byl bohunický odchovanec Bavlnka v brance hostů téměř nepřekonatelnou překážkou. I když byly v utkání okamžiky, kdy domácí Brno předvedlo svou kvalitu v pěkné a rychlé kombinační akci a jejich nejlepší hráč Hastík si z konečného součtu branek odnáší 9 gólů, stejně se síť v jejich brance vlnila až příliš často. Od ostudné padesátky je nakonec zachránil zlepšený výkon brankáře Novotného v závěru utkání.

Nejlepší střelci Brna: Hastík 9/2, Zima 4, Ryšavý 3, Paták 3, Chýlek 3

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 10, Linhart 10, Vinkelhöfer 7

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 7, rozhodčí: Frieser L, Frieser B, diváků: 420

Třeboň – Dukla 22:35 (12:16)

Do Třeboně dnes navečer zavítala Dukla a domácí překvapivě vedli utkání ve své režii až do 19. minuty, kdy se Lehockému podařilo jedinou jeho úspěšnou střelou v utkání srovnat na 9:9. To Dukelské nastartovalo a ve 24. minutě už vedli nad domácími 15:11. Bylo to zejména zásluhou vysunuté obrany, na kterou domácí útočníci ne a ne najít recept. Ve druhé půli byl rozhodujícím momentem utkání úsek mezi 37. a 47. minutou. Ten hosté z Prahy vyhráli 8:2 a vedli tak nad svým soupeřem už 27:16. Svůj náskok pak Dukla stále navyšovala zejména díky četným gólům z rychlých protiútoků a dokázali si tak vybudovat maximální náskok až 14 branek.

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6/1, Šulc 5, Loskot 5/3

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 9, Kotrč 5/1, Krupa 5/3

Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4, vyloučení: 6 (ČK Čapek) - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 445

Zubří – Hranice 33:29 (19:15)

V regionálním derby nastoupilo zraněními zdecimované Zubří. Proti štice dosavadního průběhu extraligy, Hranickým cementářům. Před fantastickými domácími fanoušky však dali Zubřané zapomenout na středeční prohru na Dukle a jasně svého tradičního rivala přehráli. Domácí vedli až do 15. minuty, když se prosazovali především z křídelních prostorů, hosté naopak odpovídali po kombinacích z brankoviště, velkou chuť měl především ex-zuberský Šíra. Vyrovnání Čadry ve 20. minutě první půle (10:10) nebylo signálem k obratu v utkání, ale naopak povelem pro domácí zařadit vyšší rychlostní stupeň. V tomto snažení Valaši pokračovali i ve druhém poločase až do 50. minuty a rekordního vedení 27:20, vydatně podporovaní skvělým výkonem brankáře Maliny. Předčasné oslavy si domácí zbytečně zkomplikovali sérií nepřesností v posledních minutách, kterými umožnili neúnavně bojujícím hranicím korigovat na přijatelných 33:29.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 7/3, Jurka 7, Mika 6

Nejlepší střelci Hranic: Šíra 8, Pavlíček 5/1, Čadra 4, Bajgar 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 750