17.10.2010 otevřeno: 3403 x

Hranice po Plzni a Brně vyloupily i Prahu

Další bod ztratila na domácí palubovce Karviná, Přerov si veze z Plzně čtyřicet inkasovaných branek a Hranice, které kvůli opravě haly hrají všechna utkání na hřištích soupeřů, dokázaly po Plzni a Králově Poli přehrát i Duklu.

ZUBR Extraliga – 7. kolo

Dukla – Hranice 24:26 (12:14)

Velmi vyrovnané utkání se hrálo dnes ráno na Dukle do stavu 5:5. Technické chyby se kupily na obou stranách. Hráči Hranic výborně bránili a mohli se opírat o vynikajícího Pepu Kučerku ve své brance. Toho využívali k rychlým protiútokům. Střelecky se dařilo především Indrákovi a Dukla stále musela dotahovat asi dvoubrankový náskok hostů. Pražané vlétli do druhého poločasu s velmi tvrdou obranou, podržel je i Petržala a velmi brzo bylo srovnáno po střelách Horáka. V době mezi 36. A 50. minutou se skóre přelévalo na obě strany a žádný celek nevedl víc než o branku. Až v 50. minutě série nepřesností Dukly umožnila Hranicím odskočit na 22:19. V poslední desetiminutovce se Dukle přes veškerou snahu navzdory opakovaným oslabením Hranic vyrovnat nepodařilo a tak si Hranice vezou z televizního utkání v Praze cenné dva body. Hrdinou utkání je jednoznačně velezkušený Pepa Kučerka hájící branku hostů.

Nejlepší střelci Dukly: Landa 6, Krupa 5/4, Horák 4

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7/1, Indrák 6, Galus 5

Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/2, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 110

Karviná – Jičín 24:24 (17:14)

Cenný bod si z Karviné odváží Jičín. V utkání chudém na branky začali lépe domácí, brzy se ujali vedení a mírný náskok si udržovali po celý první poločas. Dařilo se především uzdravenému Požárkovi na pivotu a střelci Petrovskému. Ve druhém poločase padlo dohromady pouhopouhých 17 branek, z toho jen sedm do sítě Jičína. To svědčí o dominanci obran nad útočnými činnostmi, ale především o skvělé formě obou brankařů – karvinského Lefana i jičínského Veverky. Domácí ještě v závěru dokázali odskočit na dvě branky (22:20), ale Jičín prokázal velkou bojovnost a touhu po bodu, který nakonec po zásluze získal.

Nejlepší střelci Karviné: Požárek 8, Petrovský 6, Vančo 3

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 5, Bareš 4, Naimann 4

Sedmimetrové hody: 3/0 – 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 726

Nejlepší střelec domácí Karviné Roman Požárek v utkání proti Jičínu

Plzeň – Přerov 40:25 (19:12)

Přerovští házenkáři si museli v neděli hodně přivstat, aby byli v čas v plzeňské hale. Domů se však vraceli s těžkým nákladem čtyř desítek obdržených gólů. Plzeň toužila odčinit předchozí domácí prohru s Hranicemi a bylo to na jejich projevu znát od prvních minut. Vedení se ujali okamžitě (4:1, 7:2) a ve 13. minutě to už bylo 13:4. Pak se brankostroj domácích na chvíli zastavil a tak šly celky do kabin pouze s šesti gólovým rozdílem ve skóre. Stínem prvního poločasu byly dvě červené karty za vzájemnou potyčku pro Linharta a Kopala. I ve druhém poločase byla Plzeň lepším celkem. Postupně navyšovala svůj náskok a posledních patnáct minut se proměnilo ve střeleckou exhibici domácích. Na kulatou čtyřicítku zaokrouhlil střelecký účet Plzně Karel Květoň.

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 6, Bečvář 5/1, Vinkelhöfer 5

Nejlepší střelci Přerova: Pernčka 8/2, Zbránek 5, Vyjídák 3, Schmalz 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 4 (přímá ČK Linhart) – 5 (přímá ČK Kopal), rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 500