16.10.2010 otevřeno: 1917 x

Oslabené Zubří jen těsně porazilo Frýdek

Tři zápasy sedmého kola byly dnes v podvečer na programu nejvyšší soutěže a všechny skončily vítězně pro domácí celky. Brno si spravilo chuť po středeční prohře před domácím publikem a Zubří bez opor jen velmi těsně porazilo lepšící se Frýdek.

ZUBR Extraliga – 7. kolo

Brno – Třeboň 35:29 (20:14)

Druhé utkání Třeboně na cizí palubovce se jihočeskému týmu opět nevydařilo. Nováček nejvyšší soutěže si po středeční prohře s Hranicemi spravil chuť a vedení se ujal hned v úvodu prvního poločasu, když v 10. minutě vedl nad Třeboňskými již 6:3. O pět minut později ale Kubík dvěma střelami v řadě překonal domácího brankáře a bylo vyrovnáno (8:8). Okolo dvacáté minuty však začalo narůstat skóre jen na domácí straně, zatímco na straně hostů narůstal spíš počet vyloučených. A tak dvě minuty před přestávkou vedli Brňané 18:13 a do šaten odcházeli se šestibrankovým náskokem. Rozčarované Třeboni se nepodařilo zkoncentrovat ani během pauzy a šestibrankový rozdíl tak panoval mezi celky prakticky po celou druhou polovinu utkání. Dalšími dvěma střelami v závěru utkání se Kubíkovi krátce podařilo přiblížit svůj tým na tři branky, pak se ale o závěrečné tři brněnské branky podělili Hastík, Hubáček a Křibík a tak si Brno připisuje za dnešní vítězství 35:29 zasloužené dva body.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 11/3, Hastík 7, Křibík 5

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 8, Kotlaba 5/1, Loskot 5/3, Jordák 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 283

Lovosice – Kopřivnice 33:24 (19:13)

Bleskovým náskokem se domácím Lovosicím podařilo zaskočit svého dnešního soupeře z dolní části tabulky a tak už ve 4. minutě vedl nad Kopřivnicí 4:1. Navíc mezi 6. a 10. minutou se hostujícímu celku vůbec nepodařilo prosadit, naopak domácí zvládli umístit do soupeřovy branky šest střel v řadě a ve čtvrtině utkání Lovosice vedly rozdílem šesti branek. V prvním poločase se Kopřivničtí dokázali dostat svému soupeři nejblíže na dostřel tří branek a domácí tak dovedli první půli do bezpečně vítězného konce. Ani po přestávce si Lovosice nevedly hůře a tak jediným okamžikem, kdy zasvítila naděje pro Kopřivnici na uspokojivý výsledek, byla 47. minuta, kdy po nastřílení šesti branek za sebou se ke svému soupeři opět dotáhli na stav 20:23. Zejména skvělé zákroky brankáře Kylíška a devět branek mezi 47. a 58. minutou, na které Kopřivnice nenašla odpověď, znamenaly nakonec suverénní vítězství domácího celku.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6/1, Brabec 6, Berka 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 6, Kolmajer 5, Aspridis 3/1, Gřes 3, Toms 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 4 (přímá ČK Šuma) - 3, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 250

Nejlepší střelec Lovosic Jan Brabec

Zubří – Frýdek-Místek 31:30 (18:13)

Oslabené Zubří jen nejtěsnějším možným rozdílem překonalo lepšící se Frýdek – Místek. Ten ve středečním kole porazil Duklu a chtěl svoji formu potvrdit i proti dalšímu českému házenkářskému gigantovi, který se však bez zraněných opor začíná spíš pěkně trápit. Suverenní Zubří tak, jak ho známe, mohli jeho diváci sledovat v prvních dvaceti minutách. Tou dobou totiž vedli nad Frýdeckými 13:5, poté však začali hosté korigovat a do přestávkové pauzy odcházeli jen s pětibrankovou ztrátou. Ve druhé půli už byli rozhodně lepší Frýdečtí, domácí kupili technické chyby, a tak se Frýdek po celou poslední čtvrtinu stále držel Zubří na dostřel. Poslední dvě střely Holbeina však znamenaly pouze dotažení a nejtěsnější možnou prohru.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 9/2, Randýsek 6, Jurka 6

Nejlepší střelci Frýdku - Místku: Hojník 7, Holbein 5, Meca 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 750