10.10.2010 otevřeno: 1812 x

Také Dukla je z poháru vyřazena

Pohár EHF: stejně jako házenkáři Zubří, i pražská Dukla o tomto víkendu sehrála odvetu druhého kola Poháru EHF. Pražanům se bohužel ani ve druhém zápase nepodařilo jejich chorvatského soupeře porazit a s evropským pohárem se tak loučí.

Pohár EHF - 2.kolo

Fotogalerii z utkání od Veroniky Markové najdete na stránkách Nového Veselí zde.

HC Dukla Praha - RK Nexe Našice (CRO) 30:31 (12:15), první utkání 23:33, postupují Našice

Pražská Dukla si z prvního utkání hraném na půdě soupeře přivezla vysoké desetibrankové manko a její šance na postup tak již po prvním střetnutí byly velice malé. Větší herní zkušenosti se projevily i v dnešním utkání hraném ve sportovní hale v Novém Veselí, kde chorvatský celek Našice i podruhé vyzrál na bronzový tým z naší extraligy a na cestu do třetího kola si veze jednobrankové vítěství.

První poločas byl dlouho ve znamení vyrovnaného stavu, kdy se oba celky pravidelně střídaly ve vedení. Ve čtvrtině střetnutí vedl hostují celek po brance Markotiče 7:6, o chvíli později ještě 9:7, ale tři gólové zásahy z rukou českých hráčů znamenaly otočení skóre na 10:9 ve prospěch Pražanů. Úsek mezi 18. a 24.minutou vyhráli svěřenci trenéra Pavla Pauzy celkově 5:1 a šest minut před poločasovou sirénou získali vedení 12:10. Do konce první půle se ale již Dukla nedokázala proti soupeři prosadit a byly to naopak Našice, které pětigólou šňůrou strhly vedení zpět na svoji stranu 15:12.

V začátku druhé půle se oba týmy pravidelně střídaly ve skórování a tak si až do 43.minuty udržovaly Našice tříbrankový odstup od českého celku. Ten ale i díky pomoci domácích diváků dokázal znovu přetáhnout vedení ve svůj prospěch, když se potřetí v zápase prosadil Mráz a Dukla vedla deset minut před koncem o jednu branku 23:22. Osm minut před koncem svítil na ukazateli stav 26:24, ale když se během dalších osmi minut Dukla prosadila jen jedním gólem, hostující celek tento střelecký výpadek již nenechal bez potrestání. Šest branek hostujícího týmu přineslo Našicím vedení 30:27 a to na ukazateli již běžela 58.minuta střetnutí. Dukla se vzmohla ještě na vyrovnání skóre, když v poslední minutě na 30:30 srovnával Sviták. Poslední slovo ale měl postupující chorvatský celek a díky brance Barišiče nakonec z Nového Veselí veze výhru 31:30, která spečetila postup Našice do třetího kola Poháru EHF.

Z českých týmů tak v pohárové Evropě zůstává již jen Karviná, která ale do bojů v pohárech ještě nezasáhla. První prověrka čeká na Karvinou až na konci listopadu, kdy se v Poháru vítězů poháru utká se slovinským celkem RK Maribor Branik.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl - Horák 2, Landa 7, Kern, Polášek 5, Sviták 2, Mráz 3, Kotrč 2, Kriso 3, Krupa 4/2, Kastner 1, Petržala, Lehocký, Šůstek 1

Sestava a branky Našice: Obad 8, Kevič 6, Eter 4, Lelič 4/1

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Argyridis, Mouttas (CYP) , diváků: 450