9.10.2010 otevřeno: 1752 x

Bojovný výkon Zubří v odvetě, na postup ale nestačil

Pohár EHF: S osmibrankovým mankem dnes vstupovali do odvety zuberští házenkáři, kteří ve své hale hostili norského soupeře HK Drammen.

Odveta 2.kola Poháru EHF

Zubří – Drammen 34:29 (16:17), první utkání 36:44, postupuje Drammen

Zubří si bylo vědomo, že pokud chce aspoň teoreticky pomýšlet na postup, musí si od začátku odvetného utkání budovat brankový náskok. To se jeho hráčům v samém úvodu dařilo a po čtyřech minutách svítil na ukazateli stav 4:1 pro domácí. V zápětí měl ale norský celek výhodu přesilové hry a dokázal v ní srovnat na 5:5 (12.minuta). Další minuty pak ale patřily zuberskému celku, který obětavým výkonem v obraně dokázal získávat cenné míče a z rychlých protiútoků skórovat. To mu vyneslo tříbrankové vedení 10:7, na které hostující trenér zareagoval oddechovým časem. Zubří se i po něm podařilo ještě navýšit náskok na rozdíl čtyř branek, ale jeho technické chyby daly hostům z Dramennu šanci snížit opět na rozdíl jediného gólu. Přestože se pak Zubří opět dokázalo dostat do dvoubrankového vedení, oslabení přineslo další srovnání ze strany Norů na 16:16. Ti dokonce v závěru poločasu překlonili vedení na svoji stranu v těsném poměru 17:16.

Zubří začalo druhý poločas oslabeno o jednoho hráče a norský celek i díky vytažené obraně dokázal vývoj utkání otočit udržovat ve svůj prospěch. Nevydrželo mu to ale dlouho. Domácí nechtěli před vynikajícími domácími diváky, kteří svůj celek neustále hnali dopředu, prodat kůži lacino a především se svým fandům ¨za jejich podporu chtěli odvděčit výhrou. Díky nezměrné bojovnosti se Zubří tento plán také začal dařit a osm minut před koncem vedlo o tři branky 29:26. V závěru se dokonce zuberští mladíci dostali do pětigólového vedení 33:28, které na 34:28 navýšil svojí čtvrtou brankou Randýsek. Na smazání manka ale již domácím nezbyl čas, i tak je potřeba Zubří vyseknout poklonu za bojovný výkon, který mu přinesl vítězství po konečném výsledku 34:29.

Komentář trenéra Jiřího Miky: „neviděl bych příčinu celkového neúspěchu v nepodařeném poločase v Norsku. My jsme tam odvedli velmi dobrý výkon, ale bohužel jsme neproměnili některé vyložené šance. Drammen si postup zasloužil, hraje moderní házenou a byl v dvojutkání lepším týmem. Pro nás jsou takovéto zápasy svátkem a získáváním cenných zkušeností. Bohužel se nám dnes zranil další hráč a to Třeštík, který ještě více oslabí naši obranu. Z toho jsem smutný, ne tak z toho, že jsme nepostoupili do dalšího kola.“

Sestava a branky Zubří: Malina, Orság - Pernica 2, Hrstka 11, Třeštík 2, Randýsek 4, Šustáček, Jurka 1, Číp 1, Mika 5, Dědek 1, Horký 7, Mézl, Ondřej

Nejlepší střelci Drammenu: Spanne 8, Nordhagen 5, Hansen 5

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 4 - 4 (ČK přímá Hansen), rozhodčí: Brkic, Jusufhodzic (AUT), diváků: 800