9.10.2010 otevřeno: 2650 x

Překvapivá remíza v Karviné – Lovosice si odváží bod z palubovky Mistra

V televizním přenose měli dnes před polednem diváci možnost shlédnout další vstoupení Karviné. Ta tentokrát v domácím prostředí hostila severočeské Lovosice. A ty si domů odváží cenný jednobodový zisk. Poprvé padla i Plzeň - překvapivě doma s Hranicemi.

ZUBR Extraliga - 5. kolo

Karviná – Lovosice 27:27 (16:15)

Od začátku disponovali domácí velmi ukázněnou a koncentrovanou obranou, přes kterou se Lovosickým dařilo jen těžko prosazovat. Úvod utkání tak vyšel lépe Karviné, když po první pětiminutovce vedla nad svým soupeřem už 5:1. O pět minut později však Lovosice dokázaly dotáhnout skóre na rozdíl jediného gólu 5:6 a na dostřel jedné branky se držely několik dalších minut. Pak hosté přitvrdili v obraně, což však bohužel znamenalo jen dvojnásobné oslabení a proměněnou sedmičku v jejich síti, čímž sudí potrestali obranný zákrok na Petrovského. Toho si ve 14. minutě vzal pod osobní ochranu Motl. Zdálo se, že Severočeši budou tahat za slabší konec, před odchodem do kabin se však podařilo hostujícímu celku korigovat stav utkání na rozdíl jediné branky a zápas přestal být jednoznačnou záležitostí. Krátce po začátku druhé půle se dokonce Chroustovskému podařilo vyrovnat na 18:18 a vyrovnaný krok se dařilo hostům držet i díky zlepšenému výkonu gólmana Šálka. Ve 42. minutě se dokonce dostaly Lovosice do tříbrankového vedení a srovnat se domácím podařilo až v 50. minutě. Nakonec se oba celky rozešly smírně 27:27.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 5/1, Mrózek 5/1, Sliwka 4, Vančo 4

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9/1, Havlát 4, Chroustovský 4, Šuma 4/1

Sedmimetrové hody: 2/3 – 2/3, vyloučení: 4 – 5 (přímá ČK Šuma), rozhodčí: Nevadba, Simu, diváků: 600

Vojtěch Petrovský při střelbě v utkání proti Lovosicím

Brno – Frýdek-Místek 35:33 (17:17)

Trápící se Frýdek-Místek přijel do Brna pro první body. Tomu podřídil i taktiku – pozorně bránil,v útoku trpělivě kombinoval a poměrně přesně střílel, především levoruký Hojník byl k neudržení. Domácí ale rozhodně nechtěli ztratit body před vlastním publikem s posledním celkem tabulky a tak byl od první minuty k vidění velmi vyrovnaný zápas. Stejně dramatický byl i druhý poločas. Z počátku vedli o branku hosté, pak se dostali do vedení domácí. Maximální vedení Brna však bylo o dvě branky (53. minuta 31:29). V závěru utkání se skvělými zákroky zaskvěli oba brankáři – domácí Schwarzer i hostující Šoltés. Poslední minuty plné emocí nakonec přinesly těsné vítězství extraligovému nováčkovi.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9/4, Paták 5, Hastík 4/1, Zima 4

Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 12/6, Holbein 6, Dyba 5

Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/6, vyloučení: 4 (ČK Hastík)- 6, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 455

Třeboň – Přerov 26:25 (14:11)

První poločas utkání v Třeboni byl velmi vyrovnaný až na první desetiminutovku, kdy Třeboň vedla 5:1. Zbylých dvacet minut hosté korigovali až na rozdíl jediné branky (21. minuta 11:10) a mohlo být pro domácí ještě hůř, kdyby v brance nestál výborný Pristaš. Ve druhém poločase se hosté zlepšili v obraně a postupně dokázali až vyrovnat. Rozchytal se jim Štolcar a zásluhou Plška a Zbranka snižovali náskok domácích. Víc než na vyrovnání to však nestačilo. Nakonec utkání, kterému by slušela remíza, rozhodl třicet vteřin před koncem drzou střelou ze střední spojky křídelník Kubík.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 7, Loskot 7, Nohava 4, Šulc 4

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 7, Pernička 4/1, Kovařík 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 335

Plzeň – Hranice 24:26 (13:12)

První porážku v letošní sezóně dnes utržili Plzenští na vlastní palubovce a to od Moravanů z Hranic. Domácí se sice velmi rychle ujali vedení (9. minuta 5:2), sérií tří branek v závěru první půle a zejména zásluhou Indráka s Pavlíčkem odcházely Hranice na přestávku jen s jednobrankovou ztrátou. Vyrovnat se hostujícímu celku podařilo až v polovině druhého poločasu, rozhodující však byla poslední sedmiminutovka. Tu vyhráli hráči Hranic 6:2 a opět to bylo především zásluhou kanonýrů Pavlíčka a Indráka a skvělého Kučerky v brance hostí.

Nejlepší střelci Plzně: Šik 7, Linhart 6, Vinkelhöfer 4

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 9/3, Indrák 5, Weintritt 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 650