6.10.2010 otevřeno: 1622 x

Dukla i Zubří bez Bechného dostály roli favoritů

Předehrávka 5. kola ZUBR Extraligy dnes byla odehrána v Zubří a na Dukle. Oba domácí celky zatím poměrně neohrozeně kráčí novou extraligovou sezónou a tak si se svými dnešními soupeři na vlastních palubovkách docela snadno poradily.

ZUBR Extraliga - 5. kolo, předehrávka

Dukla – Jičín 30:21 (16:7)

Jednoznačný výkon dnes podala Dukla na domácím poli, kde hostila celek Jičína. Už v 16. minutě si tříbrankovou šňůrou vytvořili domácí první náskok 5:2, další čtyři branky v řadě pak znamenaly pohodlné navýšení vedení na 9:3 ve 21. minutě. Svou poločasovou jízdu korunovali svěřenci trenéra Pauzy další čtyřgólovou sadou v posledních dvou minutách první půle a do šaten tak odcházeli za stavu 16:7. Nejvýraznější postavou nejen první, ale stejně tak i druhé třicetiminutovky byl pak muž v domácí brance, Tomáš Petržala. Ten svými bravurními zákroky dováděl jičínské střelce doslova k šílenství. Podobně suverénní byla Dukla i po návratu z kabin a do tabulky střelců se postupně zapsala prakticky celá domácí soupiska. V 51. minutě ztrácel Jičín na domácí už 13 branek (14:27) a k možnosti korekce jej domácí pustili zase až v poslední dvouminutovce. Tehdy stáhl Jičín náskok Pražanů na osm branek. Poslední gól však nakonec skončil v síti hostů a tak se Dukla může radovat z poměrně jednoznačně získaných dvou bodů.

Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 5, Mráz 4, Sviták 4, Horák 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 5, Kolomazník 4, Naimann 3, Masák 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2, vyloučení: 7 – 5 (ČK Masák), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 128

Zubří – Kopřivnice 37:24 (20:9)

Podobně jednoznačně si poradilo i dosud neporažené Zubří s trápící se Kopřivnicí. Hostujícímu celku se od začátku soutěže nepodařilo ukořistit dosud ani jediný bod a tak se smutně krčí na posledním místě tabulky. Ani po dnešku tomu nebude jinak. Suverénní vedení na svou stranu strhli domácí hned v prvních minutách a během první čtvrtiny pustili nedůraznou Kopřivnice ke slovu jen dvakrát (15. minuta 11:2)! Průběh utkání se pokoušeli hosté zvrátit tvrdou obranou, ta však přinášela do jejich sítě pouze proměněné zuberské sedmimetrové hody a na jejich lavičku si chodili odpočinout vyloučení hráči až příliš často. První poločas pak domácí vyhráli o přesvědčivých 11 branek. Do sedmé minuty druhé půle se Kopřivnici dařilo nacházet odpovědi na zuberské branky, v 55. minutě už však na ukazateli opět zářil navýšený patnáctibrankový rozdíl 33:18. O výslednou korekci skóre se postaral nejlepší střelec utkání, kopřivnická opora a autor deseti branek, Tomáš Kolmajer.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka 8/4, Číp 8, Třeštík 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 10, Hardt 3, Havelka 3
Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2, vyloučení: 1 – 6 (ČK Krejčiřík), rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 500