3.10.2010 otevřeno: 1925 x

Kanonáda v Přerově, Petrovský autorem 14 branek

V televizním utkání 4. kola ZUBR Extraligy nepřipustili Karvinští překvapení a v utkání bohatém na branky přehráli loňského nováčka rozdílem šesti branek. Nejvýraznější postavou zápasu byl nejlepší střelec Karviné, čtrnáctibrankový Vojtěch Petrovský. Večer pak bylo kolo dohráno dvěma zápasy.

ZUBR Extraliga – 4. kolo

Přerov – Karviná 34:40 (17:24)

Diváci v přerovské hale a u televizních obrazovek viděli v prvním poločase střelecký festival. Domácí v útoku skvěle kombinovali, jejich spojky dokázaly prostřelit výborně chytajícího Drápala v brance Karviné, ale Karvinští na každou branku domácích našli odpověď. Především Petrovský velmi brzy zaplnil svou kolonku střel v zápise. A protože karvinská obrana přece jen byla lepší té přerovské, ve 22. minutě vedli hosté 19:11 a do kabin odcházeli se sedmibrankovým náskokem. Ve druhém poločase se hra obran o poznání zlepšila, zejména na straně domácích. Těm se navíc rozstřílel Plšek, což vedlo ke korekci skóre až na 30:31 ve 47. minutě. Pak však na oporách domácích začala být vidět únava. Toho zkušenější Karvinští, kteří přeci jen disponují širším kádrem, využili a nepřipustili překvapení.

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 8/1, Vyjidák 7/1, Pernička 7

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 14/2, Slivka 5, Kalous 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 284

Jičín – Brno 34:28 (17:12)
V dalším kole nejvyšší soutěže přivítali házenkáři jičínského Ronalu nováčka extraligy, celek HK KP Brno. Domácí odpověděli na úvodní gól Brňanů sedmibrankovou šňůrou a ujali se vedení 7:1. Když Jičín navíc podržel gólman Veverka, zvýšili domácí házenkáři na 10:3. V dalším průběhu prvního poločasu ale hosté zpřesnili hru a ukázali, že budou patřit mezi velmi nepříjemné soupeře. Do přestávky dokázali snížit na přijatelnějších 17:12. Po změně stran Brňané pokračovali ve zlepšeném výkonu a hned v úvodu se přiblížili na pouhé tři branky 15:18. Domácí, v jejichž středu se k výbornému zápasu rozehráli Naimann a Kraus, ale včas zkoncentrovali svůj výkon a opět svůj náskok navýšili na 23:18. V závěru Jičínští své vedení ještě pojistili a nakonec se radovali z výhry 34:28. Utkání, hrané před slušně zaplněnou jičínskou halou, přineslo zásluhou obou celků pohlednou podívanou a přítomným se určitě muselo líbit.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 10, Naimann 9/2, Vocásek 3, Masák 3, Kvasnička 3
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 5, Křibík 4, Zima 4/1
Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/1, vyloučení: 6 (ČK) – 4, rozhodčí: Kondělka A, Kondělka D, diváků: 550

Frýdek – Místek – Plzeň 23:35 (10:17)
Frýdek se topí v problémech a další utkání to jen potvrdilo. Žádné vítězství a dnes navíc poměrně vysoká porážka od zatím stoprocentní Plzně, to je prozatímní bilance Frýdeckých. Domácí se k prvnímu gólu vzmohli až po pěti minutách hry a ve 20. minutě prohrávali již 6:13. Plzeň se navíc mohla opírat o skvěle chytajícího Bavlnku, který likvidoval už tak nepočetné střelecké šance domácích. Ani ve druhém poločase se nepodařilo domácím pozvednout hru na své straně a až do 55. minuty před nimi zela sedmi až osmibranková propast. Závěrečný úder pak Frýdku zasadila Plzeň v poslední pětiminutovce závěrečnou šňůrou 4 branek a tak si z Frýdku odváží Plzeň dvanáctibrankové vítězství.

Nejlepší střelci Frýdku: Holbein 4, Hojník 4/3, Pernický 4, Meca 4
Nejlepší střelci Plzeň: Brykner 6, Vinkelhofer 5, Šik 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 272