3.10.2010 otevřeno: 1763 x

Českým týmům se v Poháru EHF nevedlo

Dva české celky dnes bojovaly o dobrou výchozí pozici do domácích odvet, ale ani Dukla v Chorvatsku ani Zubří v Norsku na příliš nadějné výsledky nedosáhly.

zdroj: ČTK

Pohár EHF

Svěřenci trenéra Jiřího Miky nestačili norskému šampionovi zejména v prvním poločase, který prohráli o deset branek. Po přestávce se Zubří zlepšilo, dokázalo držet se soupeřem krok a dokonce druhou část vyhrálo. Přesto za týden do odvety nastoupí s osmibrankovou ztrátou.

HK Drammen (NOR) - Gumárny Zubří 44:36 (25:15)

Sestava a branky Zubří: Malina, Orság - Mika 9, Hrstka 8, Třeštík 7, Randýsek 4, Číp 3, Stržínek 2, Dědek 1, Šestáček 1, Horký, Ondřej, Mézl

Proti druhému celku chorvatské ligy sehrála Dukla vyrovnaný zápas, ale pouze do padesáté minuty. V té době vedli domácí o čtyři branky 26:22, ale závěrečná desetiminutovka vyzněla jasně pro ně. "Konec byl pro nás nešťastný a výsledek rozhodně neodpovídá realitě. Domácí byli lepší, ale naše prohra o pět branek by lépe odpovídala průběhu hry," řekl kouč pražského celku Pavel Pauza. Nebyl spokojen s výkonem dvojice řeckých rozhodčích. "Nerad si stěžuji, ale hlavně v závěru hodně domácím zatlačili," dodal Pauza.

RK Nexe Našice (CRO) - Dukla Praha 33:23 (17:15)

Nejvíce branek Našic: Kevič 7, Markovič a Mrdenavič po 6

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – Krupa 8, Polášek 6, Kotrč 2, Landa 2, Lehocký 2, HoráK 1, Kastner 1, Kriso 1, Mráz, Šůstek, Sviták

Sedmimetrové hody: 4/2 – 0, vyloučení: 3 – 4 (ČK přímá Horák), rozhodčí: Konstantidis, Sotirios (GRE), diváci: 800