26.9.2010 otevřeno: 2300 x

Zubří v derby získalo dva body, ale přišlo o Bechného

V repríze finále loňského ročníku ZUBR Extraligy v nervy drásajícím souboji plném tvrdých zákroků nakonec o gól zvítězili Valaši. Stínem utkání je zranění loňského nejlepšího střelce soutěže, Bechného. V dalším derby, tentokrát lokálním, nestačil Přerov na hosta z Hranic.

ZUBR Extraliga – 3. kolo

Zubří – Karviná 23:22(12:11)

V dopoledním televizním utkání se střetli tradiční fináloví rivalové, Zubří a Karviná. Celý první poločas obě obrany tvrdě hájily svá brankoviště, přičemž Karvinští se zdařilými kombinačními akcemi tlačili k brankovišti a získávali tak řadu sedmimetrových hodů, které bezpečně proměňoval neomylný Mrózek. Zubřané prakticky celý první poločas vedli, mohli se spolehnout zejména na množství střel z dálky hráčů Horkého a Stržínka. Ten byl autorem i posledního předpřestávkového gólu a poločasové skóre tak v zuberské hale čítalo chudých 12:11. I nástup do druhé půle se vydařil o něco lépe domácím (37. minuta 16:12). Karvinským nezbylo než odklidit Stržínka osobní obranou do bezpečné vzdálenosti a zdánlivě rozhodující čtyřbrankový rozdíl ve 41. minutě zásluhou Heinze a Lyžwy hosté dorovnali na 17:17.  Důležitým momentem utkání bylo třetí vyloučení Martina Stržínka ve 44. minutě, které výrazně oslabilo údernou sílu Zubří. Posledních patnáct minut už bylo spíš bojem, než pěknou házenou, šťastnějším v tomto souboji byl nakonec celek domácích.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7/1, Bechný 6/4, Horký 3

Nejlepší střelci Karviné: Mrózek 7/7, Petrovský 4, Kalous 3

Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/7, vyloučení: 6 (ČK Stržínek) - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Střelec Bechný utkání proti Karviné nedohrál

Přerov – Hranice 23:27 (8:14)

Utkání dvou mužstev ze stejného regionu dnes uzavřelo třetí kolo ZUBR Extraligy. Hra byla od začátku velmi nervózní, plná technických chyb. První branku viděli diváci až v 6. minutě ze sedmimetrového hodu do sítě hostů, potom ale zkušený brankář Kučerka, ze kterého měli domácí střelci až zbytečný respkt, svou branku zamkl a Hranice postupně navyšovaly svůj náskok. K velké ztrátě domácích přispívala také neukázněnost domácí lavičky a fanoušků. Svůj rozhodující náskok začali hosté budovat přibližně v 15. minutě a navyšovali ho až na sedmigólový rozdíl 14:7 dvě minuty před koncem první půle. Druhý poločas byl ze strany domácích lepší, zlepšenou koncentrací a ukázněností se jim podařilo ve 41. minutě zkorigovat náskok soupeře na 14:17. Pak ovšem hosté opět zatopili pod kotlem a utekli Přerovu na rozdíl šesti branek. V celku hostů pak kromě brankáře vyčnívali vynikající pivot Šíra a nejlepší střelec utkání Pavlíček. V závěru pak korekce z rukou Kavky znamenala upravení předpokládaného vítězství Hranic na 23:27.

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 6, Pernička 6/3, Vyjídák 3

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 9, Šíra 6, Indrák 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 0/0, vyloučení: 7 - 3, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 281