25.9.2010 otevřeno: 2238 x

První body pro nováčka, vysoko porazil Kopřivnici

Své první dva body dnes získala pražská Dukla, aby pak na jihu Čech Třebonští smetli třináctigólovým rozdílem Frýdek-Místek. Pořádný gólový příděl si z Brna odváží rovněž Kopřivnice, a tak dnes všechny rozdělované body zůstávají na domácích palubovkách.

ZUBR Extraliga - 3.kolo

Dukla – Lovosice 30:25 (11:11)

Další dva body přinesla do dukelské pokladnice tentokrát porážka Lovosic. Dukla zejména ve střední části utkání zdaleka nehrála roli suverénního favorita. Suverénně totiž vedla jen v prvních dvaceti minutách (8. minuta 6:1, 20. minuta 9:6). Ve 27. minutě hosté srovnali na 10:10 a s remízou se odebraly oba týmy i do šaten. Vyrovnaná byla i první dvacetiminutovka druhého poločasu, mezi 20. a 23. minutou však sérií čtyř gólů Pražané rozhodli. Lovosičtí si utkání prakticky prohráli sami řadou neproměněných šancí vylapaných skvěle chytajícím Petržalou a zbrklostí přinášející množství chyb. Výsledek utkání 30:25 je však s ohledem na průběh zápasu pro Lovosice až příliš krutý.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 9, Krupa 5/1, Landa 4

Nejlepší střelci Lovosic: Berka 9, Šuma 4/2, Motl 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/3, vyloučení: 5-4, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 280

Třeboň – Frýdek – Místek 33:20 (17:8)

První pětiminutovka a pak prakticky i celý zápas patřil dnes v podvečer v Třeboni domácím. Ti vsítili do branky Frýdku v prvních sedmi minutách hned čtyři góly a teprve v 8. minutě se vzmohli hosté na první odpověď. Od 15. minuty zvládali hosté na každé tři góly domácích reagovat v průměru jediným gólem a tak už ve 21. minutě vedla Třeboň 12:5 Do konce poločasu se pak Jihočechům podařilo navýšit skóre především zásluhou Kotlaby a Loskota na devítibrankový rozdíl. Další čtyřgólovou sérií hned v úvodu druhé půle odskočili domácí svému soupeři až na propastných 21:9 a svoje vedení nadále navyšovali až do stavu 33:17 v 54. minutě. V tuto chvíli domácí svou exhibici ukončili a tak trápící se soupeř dostal možnost zkorigovat závěrečný výsledek na 33:20.

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 8/2, Kubík 7, Loskot 6/1

Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 4/3. Holbein 4, Meca 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4-2, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 300

Brno – Kopřivnice 40:23 (19:7)

Kopřivnice se dnes zápasem na brněnské palubovce doslova protrápila a odvezla si domů pěkný výprask. Brno naopak podobně jako v utkání s Karvinou potvrdilo, že nevstupuje do soutěže s ambicemi hrát poslední housle. První gól sice vstřelil v dresu Kopřivnice hrající Toms, dalších jedenáct minut se však zachvívala pouze síť hostů. Ve 13. minutě tak byl stav utkání již 6:2 a na další gólovou střelu si Kopřivničtí počkali zase dalších deset minut (20. minuta 11:3). Po světlé chvilce mezi 23. a 24. minutou, kdy dokázali hosté dostat za záda skvěle chytajícího Schwarzera další dvě střely, pak vyprovodilo Brno své hosty do šaten za stavu 19:7. S pohodlným náskokem nastoupili domácí podobně suverénně i do druhé půle a postupně své vedení navyšovali až na sedmnáctibrankový rozdíl minutu před koncem. Agresivitou se hosté snažili nahradit své nedosatky, což vedlo jen k dlouhé řadě vyloučení na jejich straně. Na pěkných 40:23 pak zaokrouhlil poslední brněnskou střelou Pavel Mrnuštík.

Nejlepší střelci Brno: Muškát 5, Hubáček 5/1, Chýlek 5, Hastík 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krčmář 4, Aspridis 3/1, Gřes 3/1

Sedmimetrové hody: 4/1 – 3/2, vyloučení: 2 – 8 (přímá ČK Kichner), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 381

Plzeň – Jičín 26:23 (11:11)

O čelní místo v tabulce dnes svedly boj dva dosud stoprocentní týmy Plzeň a Jičín. Celý první poločas se nesl v absolutně vyrovnaném tempu, kdy maximální dvoubrankový rozdíl ve skóre nastal v 8. (5:3) a ve 14. minutě (6:8). I o přestávce pak na ukazateli skóre svítil vyrovnaný stav 11:11. Už mezi 37. a 41. minutou se však domácím podařilo převzít otěže zápasu a pětibrankovou sérií odskočili svému soupeři na 17:13. Následně se Jičínským dařilo odpovídat až do 48. minuty, kdy se domácím další sadou tří branek podařilo odskočit na šeti brankový rozdíl 23:17. Zdánlivě jednoznačný průběh závěru utkání se podařilo Jičínu zdramatizovat, když se mu v posledních třech minutách zápasu podařilo především zásluhou Kvasničky dotáhnout na pouhé tři góly. Plzeň tak po sobotním večeru vládne extraligové tabulce se šesti body.

Nejlepší střelci Plzně: Šik 5, Linhart 4, Král 3, Bečvář 3/2, Brykner 3, Šindelář 3

Nejlepší střelci Jičína: Kvasnička 6, Masák 5/3, Kraus 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 0 - 0, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 450