19.9.2010 otevřeno: 2601 x

První body pro Zubří, ve šlágru kola vítězství Karviné

Nedělním dopolednem pokračovalo druhé kolo ZUBR Extraligy. Mistr z Karviné v něm naložil desetigólovou porážku Dukle a Zubří porazilo dobře nastartovaný Přerov. Kolo bylo dohráno večerním zápasem Frýdku-Místku a Hranic.

ZUBR Extraliga - 2. kolo

Karviná – Dukla Praha 30:20 (16:9)

Úvodní patnáctiminutovka prvního nedělního extraligového utkání odpovídala papírovým předpokladům a nesla se ve vyrovnaném tempu (14. minuta 7:7). V 15. minutě ale převzali otěže utkání domácí a do konce poločasu pustili hosty z Prahy ke slovu už jen dvakrát. Ani po návratu ze šaten, do kterých se týmy odebraly za stavu 16:9, se Pražanům nepodařilo začít lépe a tak už ve 41. minutě ztráceli na domácí deset branek (21:11). Rozdíl ve skóre zvládli střelci domácích udržovat po zbytek utkání, v 51. minutě ho dokonce navýšili na jedenáctibrankový náskok (29:18). Výsledek utkání pak obě strany zaokrouhlily na pohledných 30:20.

Nejlepší střelci Karviné: Hanták 7, Mrózek 7/4, Sliwka 4

Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 3, Krupa 3/1, Kriso 3, Kotrč 3, Horák 3

Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/1, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků:875

Brankář Karviné Drápal měl velký podíl na vítězství domácích

Přerov – Zubří 24:28 (12:17)

Loňský nováček se rozhodl zaskočit tradičně silného soupeře bleskovým nástupem. Ve třetí minutě už domácí vedli 3:1, ale to bylo také maximum, co Zubřané Přerovu dovolili. V desáté minutě poslal Zuberské do vedení 4:5 Dědek a hosté začali navyšovat skóre ve svůj prospěch, Jediným rušivým elementem jejich jinak jednoznačného tažení zápasem byl pes vtrhnuvší na hrací plochu. Domácí se však stále drželi na dostřel dvou branek až do 22. minuty, kdy jim Zubří odskočilo na pětibrankový rozdíl 9:14. Ten pak do přestávky hosté ještě navýšili na 12:17. Hned po návratu ze šaten Valaši svůj náskok stále navyšovali až na 14:23 ve 43. minutě. Domácí pak sympatickým výkonem v závěru utkání především zásluhou Perničky zaslouženě zkorigovali výsledek na 24:28 a potvrdili tak, že hodlají bojovat i se sebesilnějším soupeřem.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 10/2, Kavka 5, Kovařík 4

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10/1, Hrstka 7, Dědek 6

Sedmimetrové hody: 7/3 – 4/1, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 326

Frýdek-Místek - Hranice 25:31 (16:16)

Ani z druhého domácího utkání si Frýdek-Místek neodnáší vytoužené vítězství. Jako první se na ukazateli skóre rozsvítila polovina soupeře a Hranice vedly na palubovce Frýdku až do 17. minuty, kdy frýdecký Ondřej Meca třetím gólem domácích v řadě srovnal skóre na 8:8. Ještě ve 25. minutě dokázali opět Hraničtí odskočit na rozdíl alespoň třech branek (11:14), pak už ale jakoby jim došel dech a na přestávkovou pauzu odcházeli za vyrovnaného stavu 16:16. V prvních minutách druhého poločasu se poprvé v utkání dostali do vedení domácí a to dokonce na rozdíl dvou branek 19:17. Ve 41. minutě však převzaly otěže utkání do svých rukou opět hráči Hranic, kteří postupně navyšovali své vedení až na závěrečný šestibrankový rozdíl a odváží si tak své první letošní body.

Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 8/2, Holbein 6, Meca O. 5
Nejlepší střelci Hranic: Bednařík 7, Galus 7/1, Čadra 7/1
Sedmimetrové hody:2/2 - 4/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 387