18.9.2010 otevřeno: 1749 x

Lovosice proti nováčkovi nezaváhaly

Sobotní utkání druhého kola ZUBR Extraligy dnes vyšla lépe „českým“ týmům. Oba moravské celky dnes podlehly svým soupeřům, rozkoukávající se nováček z Brna dokonce vysoko rozdílem dvanácti branek 32:20.

ZUBR Extraliga - 2. kolo

Lovosice – Kr. Pole Brno 32:20 (19:7)

Na první výlet do severních Čech se vypravili hráči Kr. Pole, aby už v deváté minutě sledovali na ukazateli nepříznivý rozdíl 6:2. Ani poté se však Brňanům nepodařilo nastartovat a tak skóre narůstalo pouze na jedné straně. Ve 23. minutě už skóre čítalo smutných 16:4 pro domácí. Třemi brankami se pak pokoušeli hosté zvrátit jednoznačný průběh utkání, tento slabý odpor však Lovosice snadno zdolaly. Po poločasové pauze se Brno, jemuž se nedařilo proměňovat ani sedmimetrové hody, dokázalo v 37. minutě snížit na desetibrankový rozdíl 21:11. Blíže se však hosté vedení zkušenou oporou Hastíkem ke svému soupeři nedostali a Lovosice tak dovedly utkání k vítěznému konci za stálého udržování dvanáctigólového rozdílu.

Nejlepší střelci Lovosic: Berka 8, Měchýř 6, Brabec 5

Nejlepší střelci Kr. Pole: Hastík 5, Muškát 4/1, Hubáček 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/1, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 280

Kopřivnice – Plzeň 30:34 (15:16)

Až do patnácté minuty se v kopřivnické hale hrálo velmi vyrovnané utkání. Na začátku druhé půlky prvního poločasu jako první zaveleli do útoku domácí. Jejich tříbrankový náskok byl však záhy zlikvidován a do vedení se dostali zejména zásluhou Linharta a Bryknera hosté z Plzně. Ti také odcházeli do šaten s psychologickou výhodou jednogólového vedení. Sérií šesti branek na začátku druhé půle pak naopak přetáhli vedení na svoji stranu opět Kopřivničtí (41. minuta 22:19), zbytek utkání však již zrežírovala Plzeň, jíž k vítězství pomohl šňůrou třech gólů v rozhodující chvíli Král s Linhartem.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hardt 6, Krčmář 5, Toms 4/1, Kolmajer 4

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 8/3, Brykner 7, Linhart 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kondělka A, Kondělka D., diváků: 300