12.9.2010 otevřeno: 3250 x

Pohár EHF: Dukla vítězně v Novém Veselí, postupuje do druhého kola

Odvetné střetnutí prvního kola Poháru EHF mají za sebou házenkáři pražské Dukly. Po prohře na půdě Hlohovce v poměru 18:22 dnes museli Pražané zvítězit rozdílem pěti gólů.

Fotogalerii z utkání najdete zde, děkuji klubu Nové Veselí za její poskytnutí!

1.kolo Poháru EHF: HC Dukla Praha – MŠK Hlohovec 32:23 (17:9), první zápas 18:22, postupuje Dukla Praha

Do druhého utkání úvodního kola evropského poháru si Dukla ze Slovenska přivezla čtyřgólové manko a s ohledem na nízký počet vstřelených branek musela v odvetě, která se hrála v Novém Veselí, zvítězit o pět gólů.

Výrazný krok k postupu udělali Pražané v samém úvodu utkání, kdy na svého soupeře vlétli a po patnácti minutách vedli desetigólovým rozdílem 12:2! Dukle se podařilo vše na co sáhla. Vysoké procento úspěšnosti střelby, dobrá obrana podpořená výkonem brankáře Petržaly vyvolávaly nadšené ovace vyprodané haly v Novém Veselí. To vše pak přispělo k vysokému vedení domácích, kteří se díky výraznému náskoku uklidnili a v poklidu kontrolovali utkání. V poločase vedla Dukla rozdílem osmi branek 17:9.

Ve druhé půli se Hlohovec dvakrát dokázal přiblížit na rozdíl osmi branek, blíže jej ale Pražané nepustili. A když dokázali přestát i dvojnásobné oslabení a vybudovat si zpět desetigólové vedení, bylo o postupujícím do druhého kola rozhodnuto. Dukle se dnes dařilo to, na co si trenér Pavel Pauza stěžoval po úvodním utkání a to přechod do protiútoku, ze kterého dokázali Pražané dávat jednoduché branky.

Ve druhém kole se Dukla utká s chorvatským celkem RK Nexe Našice. První zápas sehraje na půdě soupeře o víkendu 2.-3. října, odveta se bude hrát v Čechách o týden později. „Ve Veselí nám diváci vytvořili fantastickou atmosféru a mají jednoznačnou zásluhu na vydařeném začátku zápasu a našem postupu. Vážně uvažujeme o tom, že bychom zde odehráli i druhé kolo Poháru EHF. Děkujeme pořadatelům za vzornou organizaci a divákům, kteří byli sedmým hráčem, za jejich podporu,“ poděkoval po utkání sportovní ředitel Dukly Praha Daniel Čurda.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala, Suchý – Horák 4, Landa 3, Kern, Sviták 1, Mráz 1, Kotrč 7, Krupa 6, Kastner 6, Tesař, Lehocký 4, Šůstek

Nejlepší střelci Hlohovce: Zaťko 6, Peťko 4, Vlčko 3

Vyloučení: 6 – 2 (ČK přímá Štefanisko), rozhodčí: Riga, Thomassen (BEL), diváků: 450